Gazdík posílá vzkaz Ovčáčkovi: Když vás někdo kope do zadku...

18.10.2016 17:47

Petr Gazdík je v poslední době v médiích velmi častým hostem. Může za to relativní úspěch Starostů a nezávislých, kterým předsedá, v krajských volbách. V úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu smetl ze stolu kritiku hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka a posluchačům prozradil, že nadcházející volby do sněmovny budou v něčem velmi zvláštní a důležité.

Gazdík posílá vzkaz Ovčáčkovi: Když vás někdo kope do zadku...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Exposlanec Petr Gazdík
reklama

Hned z kraje zmínil tibetského duchovního vůdce dalajlámu, jenž v těchto hodinách pobývá na návštěvě v České republice.

„Dalajláma je jednou z největších světových duchovních autorit a není důvod se s dalajlámou nesetkávat,“ prohlásil předseda STAN hned na úvod. Nechává ho tedy v klidu kritika hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který si rýpl do lidoveckého ministra kultury Daniela Hermana, že se setkal s dalajlámou, a tím upřednostnil mediální slávu před ekonomickými zájmy České republiky. Narážel tím na protesty Číny, která zesílí hlas pokaždé, když tibetský duchovní vůdce někde vystoupí. „Víte, mě vždycky dědeček říkal, že když vás někdo kope do zadku, tak to znamená, že jste před ním,“ odbyl Gazdík kritiku Zemanova mluvčího.

Nikoli poprvé také posluchačům prozradil, že v krajských a senátních volbách vidí určitou naději pro českou politiku, protože se ukázalo, že se politika může měnit odspodu. Krajské volby sice vyhrálo hnutí ANO, ale podle Gazdíka se ukázalo, že lidé nevolili krajské politiky ANO, ale volili Andreje Babiše. „Hnutí ANO je marketingový projekt,“ shrnul Gazdík.

Starostové si prý v pondělí vyříkali, co budou dělat dál. Shodli se, že osloví případné partnery a jako první bude na řadě TOP 09, se kterou mají Starostové smlouvu až do konce roku. Nelze ovšem vyloučit, že STAN půjdou do sněmovních voleb i samostatně. „Tady jde o to, jakým směrem se česká politika vydá dál. Tady se ukáže, zda půjde dál cestou standardních politických stran nebo ne,“ míní politik.

Soudí tak kvůli Andreji Babišovi, který kritizoval jak Poslaneckou sněmovnu, tak senát, což jsou dvě zásadní demokratické instituce v naší zemi. Parlament podle Gazdíka opravdu není žvanírnou, jak nejednou řekl Andrej Babiš. I kvůli těmto řečem Gazdík rezolutně vyloučil předvolební koalici s hnutím ANO českého miliardáře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…