Gazdíkův senátor: A já si myslel, že po arogantním prezidentu Klausovi už nemůže přijít nic horšího...

28.01.2016 16:39

V úterý 26. ledna uplynuly tři roky od zvolení Miloše Zemana prezidentem republiky. Jeho dosavadní působení ve funkci velmi kriticky zhodnotil senátor STAN Jan Horník.

Gazdíkův senátor: A já si myslel, že po arogantním prezidentu Klausovi už nemůže přijít nic horšího...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Horník

Miloš Zeman byl prezidentem republiky zvolen ve druhém kole prezidentské volby 26. ledna 2013. Získal 2 717 405 hlasů, což znamenalo 54,8 procenta odevzdaných hlasů. Poražený Karel Schwarzenberg obdržel 2 241 171 hlasů (45,19 procenta).

„Myslel jsem si, že po předchozím arogantním prezidentu Klausovi už nemůže přijít nic horšího. Podcenil jsem svůj úsudek a voliče. Miloš Zeman nás denně přesvědčuje o tom, co vlastně je za člověka a že jeho úkolem je otočit kormidlo naprosto opačným směrem, než kam jsme po roce 1989 mířili. Miloš Zeman ještě neřekl své poslední slovo, takže bude ještě hůř!“ uvedl pro ParlamentníListy.cz senátor STAN Jan Horník.

Prezident dolních deseti milionů

Miloš Zeman 8. března 2013, den po skončení druhého volebního období Václava Klause, složil ve Vladislavském sálu Pražského hradu slavnostní slib a svým podpisem pod slibem se stal třetím prezidentem České republiky.

Miloš Zeman na krátké tiskové konferenci slíbil po svém zvolení, že bude lidi sjednocovat, ne je rozdělovat. „Řekl jsem už mnohokrát, že chci být prezidentem dolních deseti milionů a mezi nimi jsou jak voliči Miloše Zemana, tak Karla Schwarzenberga. Nechci být prezidentem mafií, které parazitují na naší společnosti a vysávají z jejího těla krev, aniž jí vracejí jakoukoliv reálnou hodnotu,“ dodal.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

12:53 Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

Na Slovensku je rušno kolem veřejnoprávních médií. „Největší likvidátoři svobody slova se dnes pasuj…