Generál Pavel varoval před Donaldem Trumpem a dostal pochvalu od Ondřeje Neffa. Stažení USA z Evropy je prý to poslední, co potřebujeme

04.06.2016 13:19

Publicista Ondřej Neff pochválil generála Petra Pavla, předsedu Vojenského výboru NATO, za to, že se nezvykle ostře vyjádřil na adresu Donalda Trunpa. Neff považuje za správné, že Američané rozšiřují své vojenské působení v Evropě a Donald Trump by se mohl pokusit to změnit, což rozhodně není v našem zájmu.

Generál Pavel varoval před Donaldem Trumpem a dostal pochvalu od Ondřeje Neffa. Stažení USA z Evropy je prý to poslední, co potřebujeme
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Donald Trump není bez šance na zvolení příštím prezidentem USA. Proto je třeba sledovat jeho názory na zahraniční politiku. V minulosti např. prohlásil že by se až tak nic velkého nestalo, kdyby se NATO rozpadlo. Trump si totiž myslí, že je NATO pro Spojené státy příliš drahé. Generál Petr Pavel se v podstatě vložil do boje o Bílý dům, když tento názor zkritizoval. A určitě to pro něj nebylo snadné rozhodnutí, protože se jako voják do politických zápasů většinou nezapojoval.

Neff však zdůrazňuje, že je to uskupení, které má celosvětový respekt, a to i u Ruska. Protože o Evropské unii totéž říci nelze, je v zájmu evropských partnerů, aby zůstala Aliance zachována. Svědčí o tom i pravidelná vojenská cvičení v Evropě, ze kterých je Rusko tak nervózní, jako by se na ně chystal útok.

Celý text najdete zde

„Ještě před několika lety to vypadalo, že USA opravdu dávají od Evropy ruce pryč – a to byl reálný důvod ke znepokojení. Nyní se Američané opět do Evropy vracejí. Je to trend, který by měly demokratické síly vítat, a Trumpův skepticismus je tudíž znepokojivý. Pravděpodobnost, že bude zvolen do Bílého domu, není nulová.  ... Proto je dobře, že se generál Pavel takto politicky angažoval, jakkoli je to neobvyklé a není to bez rizika,“ píše publicista na webu Neviditelný pes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To jste neměl! Na TV Nova vybouchl covid, v Televizních novinách. To nepamatujete

7:20 To jste neměl! Na TV Nova vybouchl covid, v Televizních novinách. To nepamatujete

Moderátor TV Nova Petr Suchoň zpovídal v pondělních Televizních novinách prezidenta České lékařské k…