Generál Pavel ví, co Česko potřebuje, chválí šéf ODS Petr Fiala

20. 3. 2019 8:22

„Nemám zapotřebí komentovat každý výrok Václavů Klausů. Nejsou členy ODS,“ poznamenal předseda ODS Petr Fiala na svém facebokovém profilu. Následně se obul do exprezidenta Klause.

Generál Pavel ví, co Česko potřebuje, chválí šéf ODS Petr Fiala
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda ODS, profesor Petr Fiala

„Prezident Klaus už více než deset let kritizuje ODS a podporuje jiné strany. Dávno už navíc svými postoji opustil demokratickou pravicovou politiku. Na jeho kritiku své osoby ale nebudu reagovat stejně. Jeho minulost mám v úctě. Může si říkat co chce, ale nic nezmění na tom, že autentickou konzervativní politiku nabízím já. Proruské postoje, upřednostňování autoritativních režimů před demokracií a právním státem, podpora radikálních stran všude po Evropě nemají s konzervatismem nic společného. Ale mým skutečným soupeřem je silná levice reprezentovaná Babišem a jeho satelity, a ne rodina Klausů. Jestli si budou či nebudou zakládat stran, je jejich věc," poznamenal Fiala. O možné nové straně mluvil Klaus starší poté, co se strana rozhodla Klause mladšího vyloučit z poslaneckého klubu. 

Kromě toho Fiala také sdílel snímky z debaty, které se účastnil společně s generálem Petrem Pavlem. „Generál Petr Pavel přesně ví, co potřebuje naše armáda, co potřebuje Česká republika, abychom zůstali svobodnou a bezpečnou zemí, která je pevnou součástí Západu. Myslím, že by mu měli více naslouchat politici z ostatních stran. Potom by nic nenamítali proti našemu návrhu na zvýšení výdajů na obranu na 2 % HDP. Měli bychom přestat mluvit o společné evropské armádě, která by jen oslabila NATO. Jsem rád, že tuto tezi zastává i kandidát do evropských voleb i náš kandidát Ondřej Krutílek, který bude v Bruselu rozumným hlasem. Děkuji Vám, kteří jste přišli, za skvělou diskusi, je jasné, že příště budeme potřebovat větší sál.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…