Generál Šedivý v televizi poukázal na Putinův varovný prst

24.02.2015 14:25

Za varující považuje generál Jiří Šedivý přesunování těžké vojenské techniky ze strany separatistů k Mariupolu. Šedivý to uvedl ve vysílání České televize. Předpokládá, že určitá část vojsk se od frontové linie stáhne do vzdáleností, které určují minské dohody.

Generál Šedivý v televizi poukázal na Putinův varovný prst
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

Tím prý budou povstalci demonstrovat svůj zájem tyto dohody plnit. Přesun a soustřeďování vojsk separatistů a také ruských vojsk na jihu je ale varujícím signálem. „Stahování vojsk k Mariupolu je varovný prst Putinův, který jakoby říká: když nás budete pořád šikanovat za Krym, můžeme vám ještě ukázat,“ podotkl Šedivý.

Na druhou stranu to, že po vyhlášení příměří dochází ještě k místním přestřelkám, je prý vcelku běžné. „Vždy se někdo bude chtít pomstít,“ uvedl s tím, že je nutné, aby na obou stranách existovaly mechanismy, které donutí horké hlavy přestat používat zbraně.

Podle Šedivého se Evropa nezachovala k Ukrajině férově. „Říkali jsme, že by měla Ukrajina zůstat celistvá, ale nic moc jsme pro to neudělali. Nejsme schopni tam dodat ani základní vybavení,“ uvedl a odmítl tvrzení, že by Západ dráždil Rusko, pokud by Ukrajině dodal zbraně. Poukázal na to, že podle Putina Rusko válku nechce a ve válce není. „Tak proč bychom neměli podpořit Ukrajince,“ poznamenal.

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

22:17 CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

„Je evidentní, že peníze na Svědectví, na československý exil, na všechny ty knihy a časopisy posíla…