Generál: Teror v Česku je jen otázka času. Přijde to odtud. A v Praze udeří zde

21.08.2017 8:14

Bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý ve vysílání České televize upozornil v souvislosti s teoristickými útoky na to, že na přehlíženém Balkánu vzniká podhoubí radikálního islámu. Domnívá se tak, že útok v Česku je jen otázkou času.

Generál: Teror v Česku je jen otázka času. Přijde to odtud. A v Praze udeří zde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý náčelník Generálního štábu AČR Jiří Šedivý

„Bohužel to tak je. Přehlížíme dlouhodobě Balkán. Víme, že ve Francii vraždily bývalé jugoslávské samopaly. Balkán byl navíc už dříve Islámským státem označen jako místo, kam se mají zaměřit jako na výchozí prostor pro útoky v Evropě,“ uvedl Šedivý s tím, že na sílící radikalismus již upozornily i zpravodajské služby Bosny a Hercegoviny. 

Anketa

Který normalizační komunista nejvíc ublížil českému národu?

7%
hlasovalo: 1928 lidí

„Praha je na spojnici mezi Balkánem a Německem. Patří mezi jedno z nejvíce navštěvovaných míst,“ poukázal Šedivý například na nezabezpečené Staroměstské náměstí. „Jednou to někoho napadne a musíme na to být připraveni,“ dodal Šedivý. Česká policie pak je podle něj připravena teoreticky. „Připravená bude však až tehdy, bude-li muset nějaké takovéto aktivity prokázat. Což si nikdo nepřejeme. Musíme věřit, že připravená je a bude schopná efektivně zasáhnout,“ řekl.

Video najdete ZDE.

„V Evropě bohužel bezpečno nebude. Ta situace má dlouhodobý trend. Není to nic nového. V dohledné době musíme počítat s velkými i sofistikovanými útoky teroristů,“ dodal Šedivý. Podle jeho slov se Evropě nepodařilo integrovat menšiny, které přišly již v 60. a 70. letech. „To jsou menšiny, které jsou islámského vyznání. Nesmíme zapomínat ani na Rusko, samozřejmě,“ řekl s poukázáním na Velkou Británii, Francii či Německo.

„Migrace problém urychlila. Ale nemyslím si, že by politická vyjádření znamenala iniciaci nějakých teroristických útoků. Myslím, že k tomu by došlo i bez toho,“ míní Šedivý. „Migrační vlna nebyla Evropou zvládnutá,“ zkritizoval pak Šedivý Evropskou komisi. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ropa, islám, USA. Martin Koller shrnuje vše, co potřebujete vědět o Íránu, který dnes řeší celý svět

20:26 Ropa, islám, USA. Martin Koller shrnuje vše, co potřebujete vědět o Íránu, který dnes řeší celý svět

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA K otázce, zda je Írán nebezpečný, je nutné přistupovat z více pohled…