George Soros vypustil hrozivá slova proti Trumpovi. Jde o uprchlíky

18.03.2017 15:45

Miliardář a filantrop George Soros se znovu obul do 45. prezidenta USA. Udeřil na něj, že proti přistěhovalcům postupuje „prostě špatně“. A vysvětlil proč.

George Soros vypustil hrozivá slova proti Trumpovi. Jde o uprchlíky
Foto: wealthydebates.com
Popisek: George Soros
reklama

Soros v komentáři uveřejněnúm na serveru deníku New York Times připomněl, že je sám uprchlíkem. Narodil se v Maďarsku v roce 1930. Tuto zemi čekala temná válečná a komunistická budoucnost a budoucí miliardář před ní prchl do USA. Jako migrant ví, že nový Trumpův zákaz namířený proti migrantům je špatně.

„Na základě mých zkušeností a prostých faktů mohu říci, že přístup prezidenta Trumpa k přistěhovalcům je prostě špatně – a nové kolo soudních rozhodnutí, která blokují Trumpův nový zákaz pro občany ze šesti zemí s muslimskou většinou obyvatel, naznačuje, že se mnou mnozí federální soudci souhlasí,“ píše Soros.

„Nepomůže to, aby byla Amerika bezpečnější, jen to vybičuje odpor proti přistěhovalcům, který už se projevil alarmujícím nárůstem incidentů nesnášenlivosti po celé zemi. ... Ve jménu ochrany občanů, kterým hrozí relativně malé nebezpečí, všichni přistěhovalci získávají nálepku zločinců,“ pokračoval rozzlobeně Soros.

Studie podle Sorose dokazují, že rodilí Američané páchají trestné činy v ještě větší míře, než přistěhovalci. Takže Trump neříká pravdu, když tvrdí, že přistěhovalci spáchají víc zločinů než rodilí Američané. Prezidentovy lži však způsobily již zmíněný nárůst nenávisti vůči přistěhovalcům. Žádná komunita není v USA dnes v bezpečí.

Z celé země přicházejí zprávy o šikaně muslimských dětí, o pronásledování dětí z Latinské Ameriky na ulicích a tak podobně. Přibývá útoků na černochy, gaye a jsou znesvěcovány židovské hřbitovy. „V roce zvolení Donalda Trumpa prezidentem si jdeme stále více po krku,“ shrnul situaci miliardář.

Soros je připraven obětem tohoto pronásledování pomoct, neboť v mládí byl sám pronásledován a ví, jak zle se přitom člověk cítí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

17:11 Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

Robert Plaga miluje statistiky. To vyplývá z pohledu na jeho twitterový účet. V jedné z posledních n…