Glosování k akci v ČT: Pověst vojska vylétla komínem

14.03.2011 9:38 | Zprávy
autor: olb

Mladá fronta Dnes (MfD)se ve svém pondělním komentáři vrací k zásahu vojenské policie v České televizi. Jan Gazdík nad svůj článek sice ukotvil titulek Zásah vojenské policie ničí pověst české armády, ale text oživil na začátek poměrně vtipnými slovy o nebezpečném a vypelichaném ovčákovi Rexovi.

Glosování k akci v ČT: Pověst vojska vylétla komínem
„O vypelichaném ovčákovi Rexovi a dvou postarších ozbrojených chlapících s bříškem, kteří střeží budovu zpravodajství České televize, vojenská policie usoudila, že mohou být životu nebezpeční. Odtud vzešel šílený nápad obsadit televizní zpravodajství po zuby ozbrojeným komandem v neprůstřelných vestách a se samopaly," odpichuje svůj komentáři v MfD Gazdík.

Pozastavuje se nad tím, že šéf vojenské policie Vladimír Ložek místo toho, aby byl na místě zásahu v televizi osobně, tak zrovna vytáčel na hradním parketu partnerku. „Na ministrovo naléhání, aby mu vysvětlil, jak se po zuby ozbrojené komando ocitlo v přímém přenosu České televize, nedokázal generál odpovědět a od ministra odešel v slzách. Takhle si zřejmě konec své kariéry nepředstavoval," glosuje k tomu Gazdík.

Také upozorňuje na to, že samopalníky do televize poslali Ložkovi podřízení Drahoslav Blažek s Jaroslavem Kolářem, aniž tento šílený nápad konzultovali se svým generálem či ministrem Alexandrem Vondrou. Co by si však počali, kdyby v televizi zasahovali proti skutečným teroristům? To by prý mohli nakonec postřílet při „svých projevených schopnostech" polovinu redaktorů televize v přímém přenosu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…