Gorila dorazila ze Slovenska do České republiky

24. 2. 2012 14:03

Dva muži v noci natiskli na zem gorilí stopy. „Gorilí stezka“ začíná před sídlem finanční skupiny Penta. Mladíci tím chtěli upozornit na propojení Penty s korupčním skandálem na Slovensku, který je známý právě pod názvem Gorila.

Gorila dorazila ze Slovenska do České republiky
Foto: Facebook
Popisek: Plakát skupiny Kauza Gorila na Facebooku
reklama

Stopy se před budovou Penty rozdělují dvěma směry. První vede před hotel Evropa na Václavském  náměstí a zanedlouho poté končí. Stopy mají symbolizovat, že gorila zde krátce pobývala. Druhá trasa míří do stanice metra Náměstí republiky přes ulice Na Příkopě, Hybernská a Masarykovo nádraží.

Podle člena bezpečnostní agentury Penty natiskli stopy dva muži mezi druhou a třetí hodinou ranní. „Maskovali to tak, že dělali, jako by byli opilí,“ popsal dozorčí a dodal, že používali obrovská razítka. Zatím není jasný, jestli se jedná o práci recesistů, nebo si stopy někdo objednal, aby poškodil Pentu.

Na Slovensku protestují tisíce lidí proti korupci v politice. Demonstrace propukly poté, co se na internet dostaly dokumenty tajné služby pojmenované Gorila. Vyplývá z nich, že významní státní úředníci brali v letech 2005 a 2006 vysoké úplatky a byli propojení s finanční skupinou Penta. Jedná se o největší korupční aféru v historii Slovenska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor:

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čína, fuj! křičí na Petříčkova nástupce. Ale jsou i jiné záznamy. O jeho minulosti

7:35 Čína, fuj! křičí na Petříčkova nástupce. Ale jsou i jiné záznamy. O jeho minulosti

Od úterního večera, kdy ČSSD po definitivním odmítnutí Lubomíra Zaorálka oznámila nového kandidáta n…