Greta vyhodila novináře? Expert: Maskote, pozor. Vždyť nakonec...

12.08.2019 7:16

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se vyjádřil ke švýcarskému summitu, z něhož mladá šestnáctiletá aktivistka Greta Thunbergová vykázala novináře.

Greta vyhodila novináře? Expert: Maskote, pozor. Vždyť nakonec...
Foto: Repro ČT
Popisek: Aktivistka Greta Thunbergová na fóru TEDx

„Význam Grety nějak nepřeceňuju. Je to maskot. Podle Wiki je maskot obvykle konkrétní stylizovaná postava, marketingový nástroj, komunikátor, který má zprostředkovat méně formální formou kontakt mezi nějakým subjektem a jeho fanoušky. Například každé olympijské hry používají maskoty, zvířecí, sněhovou vločku či jiné. Jedním z nejznámějších a nejstarších maskotů je pneumatikový mužík ‚Bibendum‘ firmy Michelin (autor O'Galop, 1898). Maskot Linuxu se jmenuje tučňák Tux,“ uvedl Petrov.

‚Maskot by ale vykazovat novináře neměl. ‚Aktivistka Greta‘ bez nich nefunguje. Zruš média a maskot ztratí smysl. Takže se zase novináři do sálu vrátili,“ dodal Petrov.

Anketa

Jste pro schválení manželství homosexuálů?

7%
93%
hlasovalo: 9174 lidí

Aktivistka ze Švédska Greta Thunbergová se rozhodla, že na švýcarském kongresu nechce mít novináře. Nechala je tak poslední den vyhodit. Píše o tom server Novinky.cz.

Thunbergové se totiž nelíbilo, jak švýcarští novináři o kongresu referují, domnívala se, že jsou odpovědní za špatnou atmosféru na kongresu. V poslední den je tak z akce s názvem Úsměv pro budoucnost nechala vyhodit. Kongres se konal ve švýcarském Lausanne. 

Původní text ZDE.

S názorem Švédky, která chtěla, aby byli novináři z jednacího sálu vyloučeni, ostatní aktivisté v sále souhlasili. Podle všeho byli někteří žurnalisté šokováni, jiní naštváni. Následně však došlo ke změně situace a novináři se mohli vrátit zpět. Proč k této změně došlo, už se však nedozvěděli. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odpad! Diváci zúčtovali s ČT za pořad o „fake news“. A koukejte, kdo se přidal

13:44 Odpad! Diváci zúčtovali s ČT za pořad o „fake news“. A koukejte, kdo se přidal

Kvalitu nového osvětového pořadu nehodnotili jen uživatelé Facebooku, ale i kritici na ČSFD. A ani t…