Gripeny budou. Všichni jsou pro

03.03.2014 11:12 | Zprávy

Česko by mělo rozhodnout o smlouvě na dalších dvanáct let o využívání švédských stíhaček Gripen. O smlouvě by měla tento týden jednat vláda a podle všeho s ní souhlasí sociální demokraté i Babišovo ANO. Informuje o tom deník Právo s tím, že nyní záleží na švédské nabídce.

Gripeny budou. Všichni jsou pro
Foto: acr.army.cr
Popisek: JAS-39 Gripen vzdušných sil ČR

Česká armáda bude i nadále využívat gripeny. Vláda by o prodloužení jejich pronájmu měla jednat už tento týden a klíčoví ministři tvrdí už teď, že smlouvu posvětí. Jedním z důvodů je i to, že Ministerstvo obrany by už nestihlo vypsat nový tendr na nákup či pronájem jiných stíhaček. Leasing končí příští rok v říjnu, uvádí dnešní Právo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

To by mě také zajímalo

Kdo volí ti, co posuzují regulérnost kampaní? A myslíte, že nejsou transparentní a objektivní? Prý jste pokutu dostali nejen vy, ale i třeba ODS, jestli to je pravda, tak podle čeho usuzujete, že vám byla pokuta udělena, protože jste nepohodlnou stranou? Nebo myslíte, že jí je i ODS?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman: K účtu potřebujete hostinského. A na Ukrajině je jím Putin

8:14 Ivan Hoffman: K účtu potřebujete hostinského. A na Ukrajině je jím Putin

POHLED IVANA HOFFMANA Pokud chcete platit, neobejdete se při vystavování účtu bez hostinského. A v p…