Grospič v Interview ČT24 zdůvodňoval, proč je KSČM proti misím v Pobaltí. Hájíme zájmy Česka, říká

01.06.2018 19:05

Vojenské mise budou pokračovat, a to i v Afghánistánu, v Mali a v Pobaltí. To vadí komunistům. Zabránit misím však nedokázali. Poslanci dnes další pokračování českých vojáků v zahraničí schválili. K tématu přišel pohovořit do pořadu Interview ČT24 poslanec KSČM Stanislav Grospič.

Grospič v Interview ČT24 zdůvodňoval, proč je KSČM proti misím v Pobaltí. Hájíme zájmy Česka, říká
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Stanislav Grospič

„V Pobaltí se nejedná o klasickou misi, ale o předsunutí jednotek. A my si myslíme, že není žádný důvod, aby k tomuto docházelo,“ zmínil Grospič. Následně poukázal na průzkumy veřejného mínění, podle nichž čeští občané nechtějí, aby vojáci na zahraniční mise odjížděli. 

Misi v Pobaltí vnímá Grospič jako namíření proti Ruské federaci. Odmítl však, že by komunisté hájili zájmy Ruské federace. „Hájíme zájmy České republiky,“ podotkl Grospič. Výcvikovou misi v Pobaltí nevnímá jako jedinou možnou, cvičit se podle něj dá i jinde. 

„Pobaltské státy nejsou nijak ohrožovány Ruskou federací. A jestli mají ten pocit, ať si řeší problémy se svojí populací samy,“ řekl také Grospič. 

Své pak řekl také k tomu, zda komunisté podpoří i přes toto dnešní rozhodnutí nově vznikající vládu Andreje Babiše (ANO) s ČSSD. „Vláda bez důvěry se snaží plnit závazky,“ podotkl Grospič k dnešnímu rozhodnutí s tím, že tato vláda v demisi nevznikla za podpory komunistů. Jak pak dodal, komunisté nebudou ani součástí nově vznikající vlády, ale případně ji budou tolerovat. „Chceme být ale důstojným partnerem,“ zmínil Grospič a neustále apeloval na to, že strana chce především naplňovat programové cíle KSČM.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Makovice hloupých voličů. Guláš jim zkysne! Hřebejk tuší cestu v řiť

14:38 Makovice hloupých voličů. Guláš jim zkysne! Hřebejk tuší cestu v řiť

Když dala televize CNN Prima News prostor docentu Miloslavu Ševčíkovi, který kandiduje za TSS do Sně…