Hádka dvou dam ve vládě: Kopete kolem sebe. Já mám své úkoly splněny

14.02.2020 9:16

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se dostaly do křížku kvůli opatření pro boj s chudobou, informuje server Novinky.cz.

Hádka dvou dam ve vládě: Kopete kolem sebe. Já mám své úkoly splněny
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
reklama

Ministryně práce a sociálních věcí Maláčová vytočila Dostálovou svými slovy o tom, že její ministerstvo otálí s návrhy jasných opatření. Ta se proto do Maláčové ve středu pustila v tiskové zprávě, že jen „kope kolem sebe“ a neřeší problémy, které spadají do její gesce.


„Ministryně Maláčová znovu útočí, na koho může, ale problémy, které má v gesci, neřeší. Opět jen čeká, co ostatní. Přitom Ministerstvo pro místní rozvoj, ale i Ministerstvo spravedlnosti a Ministerstvo zdravotnictví mají z tzv. Patnáctera pro boj proti chudobě své úkoly dávno splněny,“ hají se Dostálová.


Konkrétně vyjmenovala, že se jim podařilo připravit „hodnotové mapy nájemného“, stejně tak spustilo program Výstavba pro obce. „Co splnilo ministerstvo ministryně Maláčové?“ ptá se Dostálová. „Chce-li paní Maláčová pomáhat, ať začne konečně řešit dávkový systém. To je ten klíčový problém. A nekope jen namísto toho všude kolem sebe,“ dodala ministryně.


Maláčová by si zase podle svých slov přála systémové řešení od Ministerstva pro místní rozvoj ohledně bydlení. „A pak od ministerstva školství ohledně povinné školní docházky. Rok a půl o tom diskutujeme a vůbec nic se neděje,“ sdělila šéfka resortu práce a sociálních věcí.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…