Hádky Kalouska, Pirátů a spol.: Utnul to Klaus ml. Jasnou výzvou

09.12.2019 13:04

Od šéfa Trikolóry Václava Klause mladšího přišla výzva. Pro Miroslava Kalouska, Jakuba Michálka, Mirka Topolánka a Pavla Bělobrádka. Aby si dotyční řešili své spory na půdě Parlamentu. A vyčítá poslancům, že teď se bude řešit jenom Babiš a Nebabiš.

Hádky Kalouska, Pirátů a spol.: Utnul to Klaus ml. Jasnou výzvou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího
reklama

Již několik politiků a komentátorů si povzdychlo, že idylický čas, kdy se v Poslanecké sněmovně řešily problémy České republiky, je pryč. Nyní se do jejich řad přidal i předseda Trikolóry Václav Klaus mladší.

Anketa

Je dobře, že Milion chvilek na zítřek (10.12.) svolal další demonstraci proti Babišovi?

6%
94%
hlasovalo: 16621 lidí

„Chtěli jsme sice ukázat koncepční řešení několika důležitých věcí (rostoucí počet lidí žijících v ústavech a finanční podpora lidí, kteří o své blízké pečují doma; zbraňová směrnice EU a jak jí zabránit; financování politických stran ze zahraničí – zakázat), ale celému týdnu budou zase dominovat demonstrace Babiš-Nebabiš,“ povzdechl si na Facebooku.

„Vyzývám tedy tyhle čtyři dobráky níže (Topolánek je po starostovi Řeporyjí takový druhý mluvčí ODS), aby si přestali mezi sebou nadávat a přenesli spor z ulice tam, kam patří – na půdu Parlamentu,“ říká na adresu Miroslava Kalouska, Jakuba Michálka, Mirka Topolánka a Pavla Bělobrádka. S dovětkem: „Tedy pokud jsme ještě všichni demokraté.“

„Zda je premiér zloděj a podobně, rozhodnou policisté a soud. Vše budou popisovat nezávislá média.
Zda má Babišova vláda dál vládnout, se rozhoduje ve Sněmovně. Vyvolejte tedy hlasování o nedůvěře vládě (hlasů máte dost), Trikolóra nepodporuje vládu ČSSD+ANO a opakovaně to v hlasování ukazuje.
Na druhou stranu, pokud by měla o ústavních věcech rozhodovat ulice, budeme hájit standardní demokratické postupy,“ prohlašuje Václav Klaus mladší.

Klaus tak reaguje na slovní přestřelku, kterou začal Jakub Michálek tvrzením, že TOP 09 by měla zaniknout. Pokračovala v ní předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová v DVTV, a to prohlášením, že Piráti vytvořili mlhu pro Babiše, cítí se ohrožení a posilují ho, takže ten se teď musí za břicho popadat. Kalousek prý chtěl sjednotit opozici už dříve a byl ochoten v té spolupráci nefigurovat.

Bývalý předseda lidovců Pavel Bělobrádek, od kterých Kalousek utekl založit TOP 09, si přisadil: „Kalousek nejdříve pravý střed rozdělil, vyloupil hlavně ODS a trošku nás, pomluvil nás a pozurážel (teď se mu to vrací od Pirátů), a když mu teklo do bot, začal mluvit o sjednocení. Jemu to přeci nikdo nemohl věřit. Doufám, že nové vedení topky to vezme za jiný konec.“

A od Mirka Topolánka, se kterým Kalousek seděl ve vládě, přišla tato tečka: „Ano, můžeš mít Pavle pravdu. Nemusíš si ale přisírat. Vykuchání lustračního zákona, přímou volbu prezidenta a kolaboraci s Babišem vám taky nikdo neodpáře.“

Fotogalerie: - 30 let od sametové revoluce

Panelová diskuse: 30 let od sametové revoluce – dů...
Panelová diskuse: 30 let od sametové revoluce – dů...
Václav Bartůšek
Jan Mládek
Panelová diskuse: 30 let od sametové revoluce – dů...
Panelová diskuse: 30 let od sametové revoluce – dů...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informace

19:13 „Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informace

Na to, že spolek Milion chvilek připravuje demonstraci proti zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem p…