Haf! Migranti s sebou vzali i pejska. „Itálie se nám líbí, Tunisko byl hnus,“ řekla pejskařka-uprchlice

29.07.2020 7:07

Na italskou Lampedusu míří obrovské množství migrantů a středomořský ostrov již chce vyhlásit stav nouze. Většinou tam míří hned několik plavidel s migranty týdně, jedno z nich ovšem značně vybočuje. Na lodi tentokrát běženci nepřipluli sami... – přivezli si i pudla na vodítku. A neopomněli ani zavazadla. S odkazem na italský tisk o události informuje Monika Pilloni, aktivistka opoziční formace Liga.

Haf! Migranti s sebou vzali i pejska. „Itálie se nám líbí, Tunisko byl hnus,“ řekla pejskařka-uprchlice
Foto: Repro YouTube monika pilloni
Popisek: Netradiční vylodění migrantů
reklama

Anketa

Chcete, aby Česká republika ratifikovala Istanbulskou úmluvu?

2%
98%
hlasovalo: 28562 lidí
O vylodění jedenácti migrantů, které spíše připomínalo zájezd, informoval deník Corriere della sera. Na lodi byly i tři ženy, doprovázené pudlem na vodítku. Nechyběla ani zavazadla.

Migranti byli zadrženi a přeloženi na člun pobřežní stráže, která je odvezla na molo Madonnina. Později bylo zjištěno, že se jedná o Tunisany.

Zprávu následně pro deník la Repubblica potvrdila Pobřežní hlídka. Ta předpokládá, že skupina migrantů úmyslně vybrala turistické oblečení s pudlem jako strategii, aby se pak lépe zamíchali mezi turisty v hojně navštěvované rekreační oblasti.

Vše dokládá i video pořízené na místě:

Žena s pudlem na vodítku pro Mediaset News sdělila, se jí Itálie líbí. „Byla jsem 15 let v Itálii, poté jsem se vrátila do své země a nyní jsem se do Itálie vrátila, protože se mi tu líbí. Doufám, že si najdu práci a svobodu, protože Tunisko je plné věznic, je plné hnusu. Dohromady jsme si koupili loď. Každý z nás dal nějaké peníze a jeli jsme sem,“ sdělila v textu, na který upozornila Monika Pilloni.

Podle údajů italského ministerstva vnitra od začátku roku do minulého týdne připlulo do Itálie 11.334 lidí, přičemž loni za stejné období to bylo jen 3508 osob.

Starosta Lampedusy Salvatore Martello tvrdí, že nynější situace je dále neúnosná. „Místní zařízení pro uprchlíky už další lidi přijmout nemůže. Za situaci musí převzít odpovědnost vláda,“ uvedl s poukazem to, že ostrov má kapacitu jen pro sto běženců; během čtyř dnů jich však dorazila v minulém týdnu hned více než tisícovka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

17:10 Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

Internet poslední týdny zaplavují videa až nepochopitelného násilí. Převažující prvek je na první po…