Hájkův web buší do Sobotky: Podlehl feministkám a vytáhl si soudružku Marksovou

18. 1. 2014 15:25

Internetový magazín Protiproud Petra Hájka, bývalého tiskového mluvčího Václava Klause, poukazuje na skutečnost, že přestože nová vláda ještě nebyla ani jmenována, už došlo k personálnímu veletoči. A to na pozici ministra práce a sociálních věcí.

Hájkův web buší do Sobotky: Podlehl feministkám a vytáhl si soudružku Marksovou
Foto: cssd.cz
Popisek: Stínová ministryně pro lidská práva a rovné příležitosti Michaela Marksová-Tominová
reklama

„Sobotka tentokrát podlehl feministkám, které tvoří pátou kolonu jeho strany. To by nikdo nevymyslel: V neomarxistické vládě budeme mít paní Marxovou. Česky psáno soudružku Marksovou-Tominovou,“ píše ve svém komentáři redaktor Adrian A. Wlczek. Ten se domnívá, že nově jmenovaný premiér Bohuslav Sobotka čelil během sestavování seznamu budoucích ministrů kritice za to, že na něm není jediné ženské jméno. Svědčí o tom prý i předvýběr kandidátů na tuto funkci, respektive kandidátek, v němž figurovalo celkem pět žen.

„Nic proti ženám v politice, nicméně kvóty, které nejhlasitěji požadují právě sociálnědemokratické ženy, jsou absurdní nesmysl, který nejvíce diskriminuje právě ženy samotné. Proč, to snad netřeba zdejším soudným čtenářům vysvětlovat,“ míní komentátor a jedním dechem dodává, že Margaret Thatcherová, Condolina Riceová či Angela Merkelová kvóty pro svou politickou kariéru nepotřebovaly.

Celý text ZDE

Očekává, že právě Marksová-Tominová, kterou označuje jako soudružku Marxovou, bude tou největší pohromou nové vlády. Považuje ji totiž za jednu z nejradikálnějších a nejagresivnějších neomarxistek české politiky a zároveň jednu z největších bořitelek tradičních hodnot.

Možná přijdou i kvóty na homosexuály

„Její Oranžový klub - rozuměj spolek neomarxistických feministek v ČSSD - se proslavil navrhováním takových legislativních (vý)dobytků, jako je povinná otcovská dovolená (jako by se na péči o dítě rodiče neuměli domluvit), či prosazováním povinných kvót zvláště na cokoliv. Jak prorocky předjímá jeden můj kolega, až bude tahle soudružka ve vládě, můžeme se dočkat i povinných kvót na homosexuály - každý třetí muž musí být povinně gay. Pokrok nezastavíš,“ ironizuje Wlczek.

Pozoruhodný je podle jeho názoru fakt, že Marksová-Tominová není u sociálnědemokratických voličů příliš oblíbená – na pražské kandidátce v posledních sněmovních volbách čelila neúspěchu. „Feministky nejspíš volí spíš zelené, kam by se soudružka Marxová hodila mnohem více. Napáchala by tam totiž méně škod, neboť by rozhodně nehrozilo, že by se v příštích mnoha letech mohla stát ministryní čehokoli,“ uzavírá komentátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Číně navzdory! Drahoš děkoval Taiwanu za ventilátory. „Je statečnej,“ padlo

19:01 Číně navzdory! Drahoš děkoval Taiwanu za ventilátory. „Je statečnej,“ padlo

Zatímco Čína si za pomoc, kterou nám poskytuje v boji s koronavirem nechává platit, Tchaj-wan poskyt…