Hamáček bude s Babišem mluvit o výrocích premiérova syna

14. 11. 2018 6:12

Předsedové vládních stran Andrej Babiš (ANO) a Jan Hamáček (ČSSD) se dnes sejdou kvůli výrokům Babišova syna Andreje ke kauze Čapí hnízdo. Opozice vyzvala Babiše k odstoupení z funkce premiéra, ČSSD zvažuje podle ministra vnitra Hamáčka různé varianty. Babišův syn tvrdí, že byl kvůli kauze Čapí hnízdo, v níž premiér i jeho dvě dospělé děti čelí obvinění z dotačního podvodu, držen v zahraničí.

Hamáček bude s Babišem mluvit o výrocích premiérova syna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

Babišův syn serveru Seznam Zprávy řekl, že jeho otec chtěl, aby kvůli kauze zmizel z Česka. Uvedl, že se v minulosti kvůli konfliktu s policií dostal do Národního ústavu duševního zdraví, kde se setkal s lékařkou Ditou Protopopovou. Ta letos kandidovala v obecních volbách za ANO. Po vypuknutí kauzy Čapí hnízdo manžel Protopopové Petr údajně odvezl Babišova syna na ukrajinský poloostrov Krym, který anektovalo Rusko. Babišův syn uvedl také, že k farmě Čapí hnízdo podepisoval nějaké dokumenty, ale prý nevěděl, co podepisuje.

Opoziční strany v úterý podaly návrh na vyslovení nedůvěry Babišově vládě a premiéra vyzvaly, aby do vyšetření kauzy odešel z funkce. Dnes, zřejmě hned po ranním jednání vlády, se kvůli výrokům Babišova syna sejde s předsedou vlády šéf ČSSD Hamáček. Od Babiše chce slyšet vyjádření k případu i představy o další koaliční spolupráci a fungování vlády.

Babiš v úterý řekl novinářům, že jeho syn je psychicky nemocný a z Česka odjel dobrovolně. Reportáž Seznam Zprávy vnímá premiér jako snahu ho zničit a dostat z politiky. Důvod k rezignaci Babiš nevidí.

Společnost Farma Čapí hnízdo patřila nejprve do někdejšího Babišova holdingu Agrofert. V roce 2007 se změnila na firmu s akciemi na majitele a roce 2008 získala padesátimilionovou evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky. Farma byla dokončena roku 2010 a později se sloučila s firmou Imoba, která spravuje nemovitosti Agrofertu. Babiš dříve uváděl, že v době, kdy farma získala dotaci, ji vlastnili jeho dvě dospělé děti a bratr jeho nynější manželky Moniky Babišové. V úterý Babiš prohlásil, že jeho děti, které farmu vlastnily, jsou dlouhodobě psychicky nemocné.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman se u Soukupa vysmál Petříčkovi: Bizarní. Má jet do Ameriky vyjednat návštěvu a než přistane, je sjednaná

22:36 Zeman se u Soukupa vysmál Petříčkovi: Bizarní. Má jet do Ameriky vyjednat návštěvu a než přistane, je sjednaná

I tento čtvrtek odhalil prezident Miloš Zeman řadu svých názorů na ta nejaktuálnější témata odehráva…