Hamáček chválí komunisty: Zachovali se zodpovědně

30.06.2018 18:00 | Zprávy
autor: mp

Dnešní rozhodnutí širšího vedení KSČM, že její poslanci budou hlasovat pro důvěru vládě, označil předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček za zodpovědné. Zdůraznil, že komunisté ve vládě neusednou. Česká republika už podle něj nutně vládu potřebuje, napsal ČTK.

Hamáček chválí komunisty: Zachovali se zodpovědně
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jan Hamáček.

Opozici rozhodnutí nepřekvapilo a vznikající vládu s podporou komunistů kritizují. Premiéra a předsedu ANO Andreje Babiše například obviňují z toho, že podporu vládě od KSČM vyměnil za místa ve státních firmách pro komunisty. Babiš rozhodnutí komunistů nekomentoval.

Podle Hamáčka je rozhodnutí vedení KSČM dalším krokem ke vzniku vlády s důvěrou. Podotkl, že ČR po osmi měsících od voleb nutně potřebuje vládu, která bude stabilní a bude pracovat pro občany. „Je to tedy ze strany KSČM vůči státu zodpovědné rozhodnutí. Zároveň je ale nutné připomenout, že KSČM nebude ve vládě, nebude koaličním partnerem, jak to řada opozičních politiků interpretuje,“ napsal v SMS zprávě Hamáček. S komunisty podle něj ČSSD nalezla řadu programových shod, které společně s ANO zapracovali do programového prohlášení.

Babiš se k rozhodnutí KSČM nevyjádřil. „Nemám k tomu komentář,“ řekl novinářům ve francouzském Darney, kde si dnes připomněl památku československých legionářů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…