Hamáček se otevřeně vyjádřil o Miloši Zemanovi

23.12.2018 12:59

Předseda ČSSD Jan Hamáček chce motivovat lidi v exekuci, aby se jim vyplatilo pracovat. Stejně tak je jeho cílem to, aby dostal do práce lidi, kteří nyní pracovat nechtějí. Uvedl to v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Hamáček se otevřeně vyjádřil o Miloši Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

Úvodem Hamáček uvedl, že rozhodně nelituje vstupu do vlády s ANO Andreje Babiše. „Jsem přesvědčen, že to, co jsme vyjednali, je důstojným zastoupením ČSSD, a průběžně se nám daří plnit naše priority. Nikdo nemohl očekávat, že jakékoli z těch řešení bude nějakým zázračným řešením, které přes noc preference sociální demokracie zdvojnásobí. Preference klesly na nějakých sedm procent, které jsme dostali v parlamentních volbách, a kolem tohoto čísla se pohybujeme i teď. Pokud máme doufat ve změnu k lepšímu, tak to prostě nějakou dobu bude trvat,“ poznamenal Hamáček.

Zdůvodnil také to, proč při hlasování o nedůvěře vládě opustili sociální demokraté jednací sál. Chtěli tím podle jeho slov dokázat, že ve vládě není sociální demokracie proto, aby řešila problémy Andreje Babiše, ale aby tam prosadila vlastní volební program. Spolupráce s komunisty pak podle jeho slov funguje velmi pragmaticky. 

Původní text ZDE.

Své pak Hamáček řekl také k navrhovaným obědům do škol zdarma, kde se diskutuje nyní o tom, zda výhodu poskytnout všem, nebo vytvořit systém diferencující, kdo na to nárok má a kdo ne. V příštím roce chce však sociální demokracie dotáhnout hlavně to, co má rozjeto. „Senát vrátil obnovení proplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci, určitě se budeme soustředit na to, abychom to dotáhli do konce a přehlasovali Senát. Chceme dokončit debatu o zálohovaném výživném, chceme pokračovat v diskusi o životním a existenčním minimu a pokud mám říct jednu velkou prioritu, tak jsou to exekuce,“ sdělil Hamáček a zopakoval, že chce, aby lidé v exekuci měli motivaci pracovat a splácet dluhy. 

Závěrem se Hamáček také vyjádřil ke svému vztahu k prezidentu Miloši Zemanovi. Uvedl, že hlavu státu určitě pozve na sjezd sociální demokracie, který se uskuteční na jaře. „Na spoustu věcí mám jiný názor, nicméně vážím si toho, že si to můžeme říci otevřeně a do očí. Debata s ním je vždycky zajímavá. Na druhou stranu Miloš Zeman je člověk, který vzešel ze sociální demokracie. Jakkoli platí, že Miloš Zeman v roce 1998, kdyby slyšel Miloše Zemana v roce 2018, tak by spolu asi nesouhlasili, ale to je asi dáno nějakým vývojem,“ zakončil Hamáček.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Byl jsem v šoku.“ Andrej Babiš se otřel o Piráty v Praze, vydal výzvu

7:27 „Byl jsem v šoku.“ Andrej Babiš se otřel o Piráty v Praze, vydal výzvu

Andrej Babiš se ve svém pravidelném hlášení dotkl zanedbané nemocnice Na Bulovce. Doufá, že primátor…