Hamáček žádá sociální demokraty: Hlasuje jen o mně, já jsem předseda

20.10.2018 12:53 | Zprávy
autor: čtk

Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček nechce, aby širší vedení sociální demokracie ČSSD hlasovalo o důvěrách v jednotlivé členy nejužšího stranického vedení. Sám ale členy ústředního výkonného výboru, kteří se dnes sešli v Hradci Králové, po neúspěchu v senátních a komunálních volbách o důvěru požádá. Předpokládá se, že ji dostane.

Hamáček žádá sociální demokraty: Hlasuje jen o mně, já jsem předseda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček, 1. místopředseda vlády, ministr vnitra, pověřen řízením ministerstva zahraničních věcí

„Je to o předsedovi, aby určil směr a získal pro něj důvěru. Mělo by to být jen o mně... Nemyslím, že je čas, abychom hlasovali o jednotlivých členech vedení, na to máme sjezd,“ řekl novinářům před zahájením zasedání výboru Hamáček.

Podle kuloárových informací je možné, že padne návrh na hlasování o důvěře v prvního místopředsedu a jednoho z iniciátorů platformy Zachraňme ČSSD Jiřího Zimolu. Zimola se stal jedním z terčů kritiky na pátečním jednání předsednictva ČSSD, například za údajné rozdělování a neloajalitu.

Zimola před zasedáním ústředního výkonného výboru příliš sdílný nebyl. „Dohodli jsme se, že diskusi nebudeme mediálně prezentovat, a to platí i v tento okamžik,“ řekl. Na dotaz, zda požádá o důvěru, odpověděl, že by to chtěl nejprve říci spolustraníkům.

Platforma Zachraňme ČSSD doporučuje například výměnu některých sociálnědemokratických ministrů ve vládě s hnutím ANO a volá po přímé volbě předsedy. Hamáček zdůraznil, že straníky vyzve k jednotě. „To souvisí i s fungováním platformy. Není cestou, aby každý člen vedení měl svoji platformu. Mou platformou je sociální demokracie,“ řekl. ČSSD už by se podle Hamáčka měla přestat zabývat sama sebou a měla by se věnovat konkrétním tématům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šel mezi chvilkaře. Nebyli rádi. Zejména Minář

7:30 Šel mezi chvilkaře. Nebyli rádi. Zejména Minář

Aktivista, influencer a také zaměstnanec Ministerstva životního prostředí ČR František Kubásek vyraz…