Hamáčku, ozvěte se... Hřib nabízí pomoc Prahy. Chce se postarat o ohrožené Afghánce

16.08.2021 16:10 | Ze sítí

V Afghánistánu se dějí věci. Spojené státy přerušily evakuaci svých lidí. Na letišti v Kábulu je to prý moc nebezpečné. Ruská federace zase tvrdí, že bývalý prezident země Ghaní opustil zemi v helikoptéře a s pořádným balíkem v kapse. Do situace sebevědomě vstoupil i vrchní Pražan Hřib. „Ať mi Hamáček zavolá.“ Pozadu nezůstává ani Miroslav Kalousek a dává ponaučení.

Hamáčku, ozvěte se... Hřib nabízí pomoc Prahy. Chce se postarat o ohrožené Afghánce
Foto: Hana Brožková
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

Podle nejnovějších informací Deníku N už i Američané přerušili evakuaci diplomatů a afghánských spolupracovníků z Kábulu. „Důvodem je nebezpečná situace na tamním letišti,“ píše médium.

Nko rovněž přišlo s tím, že ruská ambasáda v Afghánistánu tvrdí, že dnes již bývalý afghánský prezident Ašraf Ghaní podporovaný Západem opustil zemi se čtyřmi automobily a helikoptérou plnou peněz.

Do řešení skutečně mezinárodních otázek se neváhá zapojit ani pražský primátor Zdeněk Hřib. „Za Prahu jsme připraveni vypomoci s přijetím afghánských tlumočníků a jejich rodin. Podobně jsme už spolu s vládou našli společné řešení v případě pomoci běloruským disidentům. Napsal jsem ministru vnitra Janu Hamáčkovi, aby se neváhal na mě obrátit,“ napsal sebevědomě pirátský politik na twitteru.

Politický matador Miroslav Kalousek si z celé situace zase chce vzít poučení. „1. Mezinárodně intervenovat ozbrojenou silou z vnitropolitických důvodů je vždy velké riziko.“ To píše bývalý ministr financí. A za druhé? „Ukončit mezinárodní intervenci z vnitropolitických důvodů je riziko řádově větší. Nastanou pak škody mnohem větší než ty, kterým jsme slibovali zabránit před intervencí,“ dodává Kalousek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

10:33 Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

DOKUMENT Radovan Vávra, nominant TOP 09 do společnosti ČEZ, vyklízí bitevní pole. Už před týdnem jsm…