Hamás pohrozil ostřelováním telavivského letiště

20.08.2014 6:18

Ozbrojené křídlo palestinského hnutí Hamás pohrozilo, že cílem jeho raketových útoků bude letiště Bena Guriona u Tel Avivu, a vyzvalo letecké společnosti, aby se letišti vyhýbaly. Hamás dále obvinil Izrael, že cílem jednoho z posledních izraelských náletů byl šéf ozbrojeného křídla hnutí Muhammad Dajf.

Hamás pohrozil ostřelováním telavivského letiště
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Dopravní letadlo, ilustrační foto

Izraelská armáda v úterý obnovila nálety v reakci na porušení izraelsko-palestinského příměří a na ostřelování Izraele raketami odpálenými z Pásma Gazy. Vzájemné útoky se odehrály ještě před nočním vypršením příměří mezi oběma stranami. Klid zbraní tentokrát už nebyl dál prodloužen.

Ozbrojené křídlo radikálního hnutí, které v Pásmu Gazy vládne, dnes pohrozilo odpálením dalších raket na telavivské letiště a varovalo světové aerolinky, aby se mu vyhnuly. Jeden z velitelů Hamásu prohlásil, že hnutí se rozhodlo „odpovědět na izraelskou agresi" tím, že letiště se pro tento den stane „cílem útoku".

Hamás předtím uvedl, že jednu raketu na letiště vystřelil. Desítky střel dopadaly také na oblast jižního Izraele a oblast kolem Tel Avivu.

Poslední izraelské útoky si podle palestinských zdrojů vyžádaly životy tří civilistů, včetně dítěte a ženy.

Člen vedení Hamásu Músá abú Marzúk řekl, že cílem jednoho z izraelských náletů byl šéf ozbrojeného křídla hnutí Muhammad Dajf. Izrael terče svých útoků v Pásmu Gazy, jichž bylo v úterý kolem třiceti, nespecifikuje.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr, čtk

Andrej Babiš byl položen dotaz

dobrý den, sdělte prosím, jak to bylo:

viz: https://aeronet.cz/news/sok-pred-vanoci-vsechno-je-jinak-podle-dokumentu-hlasovala-pro-globalni-kompakt-cela-ceska-vlada-nikdo-se-nezdrzel-hlasovani-a-nikdo-nebyl-proti-ministr-zahranici-tomas-petricek-rekl/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blanárova schůzku se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

5:00 Blanárova schůzku se „zakázanými“ médii. Co padlo za dveřmi? Analytik zná odpověď

TÝDEN V MÉDIÍCH Petr Fiala neměl žádné kmotry v pozadí, nikdo mu zadarmo nic nedal a musel se adapto…