Hanba! Bahno! Ubožáci! Poslanci zamázli debatu o přijetí uprchlíků. A začal rámus. Novotný, Kalousek a další...

27.11.2019 17:25

Ve Sněmovně se hlasovalo o otevření debaty na téma přijetí 40 nedospělých uprchlíků z řeckých táborů v Česku. Ondřej Kundra z Respektu nechápe, jak mohla většina poslanců hlasovat tak, jak hlasovala, Nemlčeli ani Miroslav Kalousek (TOP 09) či starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

Hanba! Bahno! Ubožáci! Poslanci zamázli debatu o přijetí uprchlíků. A začal rámus. Novotný, Kalousek a další...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání sněmovny. Na programu byla například volba členů do rady ČTK nebo návrh na zvýšení daní

Anketa

Stydíte se za to, že Česko nechce přijmout sirotky ze Sýrie?

4%
96%
hlasovalo: 28038 lidí
Pravicová opozice chtěla na jednání Sněmovny otevřít téma přijetí 40 uprchlíků z řeckých táborů v Česku. Poslanci z hnutí Tomia Okamury Svoboda a přímá demokracie po boku s Václavem Klausem a Zuzanou Majerovou Zahradníkovou z Trikolóry tuto snahu zablokovali. Většina poslanců ANO, komunistů a ČSSD se při hlasování zdržela.

Ondřej Kundra z Respektu k tomu na sociální síti Twitter poznamenal, že spousta poslanců a poslankyň má doma vlastní děti, takže by si měli umět představit, o čem se přesně hlasuje, když se jedná o neplnoleté uprchlíky bez doprovodu z dětských táborů, kterým bychom v České republice mohli pomoct.

Ondřej Kundra o hlasování ve Sněmovně

Někdejší lidovecký europoslanec Pavel Svoboda poznamenal, že se stydí za to, jak hluboko klesla česká politika. Kalousek k tomu dodal, že slušná část národa už se za vyjádření poslanců stydí, ale na ty zjevně marketing Andreje Babiše necílí.

„Propadám se hanbou za všechny, co nechtějí otevřít dveře a podat ruku dítěti. Dítěti. Takový pád lidských hodnot do bahna jsem ještě nezažil,“ napsal Svoboda na sociální síti Facebook.

Svoboda o hlasování Sněmovny

„‚Aby se za nás děti nemusely stydět...‘ Ty, kterým byla doma vštěpována lidskost, se už stydí. Ale na ty marketink ANO a jeho vládních lokajů zjevně nemíří,“ uvedl Kalousek.

Pár slov přičinil i starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný ODS. „To jsou takoví chudáci, košťata, ubožáci...“ uvedl Novotný.

Pavel Novotný o hlasování ve Sněmovně

ODS hlasovala pro otevření debaty o přijetí 40 uprchlíků v Česku, zdrželi se čtyři poslanci, byl mezi nimi i ekonomický expert ODS Jan Skopeček.  

Pro hlasovali také bývalá ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Helena Válková a poslanec Přemysl Mališ. Další poslanci ANO již pro otevření debaty tuku nezvedli. Jednotně pro otevření debaty hlasovali i Piráti.

U ČSSD hlasoval pro otevření debaty jen Roman Sklenák a proti jen Jaroslav Foldyna.

Většina komunistů se zdržela, Proti otevření debaty hlasovali Zdeněk Ondráček, jenž si u pravicové opozice vysloužil přezdívku „mlátička“, šéf partaje Vojtěch Filip a poslanec Jiří Valenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

18:46 VIDEO Senátor Antl seřval Dienstbiera. Jak malého kluka. Jenže o týden později Dienstbier vyhrál. Čerstvé info ze Senátu

Zastánci zakotvení práva držet zbraň do české ústavy vzpomínají na smutný Mnichov v roce 1938, kde b…