Hannig v ČT zaútočil na Pospíšila: Přeskakování ze stran je nemorální

19. 4. 2014 18:32

V pořadu České televize s názvem Politické spektrum se i dnes utkali představitelé politických stran, kteří zabojují v blížících se volbách do Evropského parlamentu. Svůj program a priority představil lídr KDU-ČSL Pavel Svoboda, lídr Strany zdravého rozumu – NECHCEME EURO Petr Hannig, lídr TOP 09 a Starostové Jiří Pospíšil a lídr Liberálně ekologické strany Milena Vicenová.

Hannig v ČT zaútočil na Pospíšila: Přeskakování ze stran je nemorální
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil
reklama

„KDU-ČSL patří k těm nejsilnějším frakcím v Evropském parlamentu, proto naše sliby jsou reálné a máme velkou šanci je i prosadit. Naši poslanci jsou také jedni z nejpracovitějších, podívejme se například na Zuzanu Roithovou, v jejíchž šlépějích bych chtěl pokračovat,“ prohlásil Svoboda. Jako hlavní prioritu lidovců pak vytyčil boj za kvalitní potraviny v Česku.

Tento plán označil Hannig jako chvályhodný, nicméně upozornil na nebezpečí, které podle jeho názoru pramení z tajné dohody mezi USA a Evropskou unií. Domnívá se totiž, že na jejím základě bude moci USA i do České republiky dovážet geneticky modifikované či jinak nekvalitní potraviny, jako například kuřata ošetřovaná chlórem a podobně.

Evropská unie vznikla na protest xenofobii

„To je nesmysl,“ odmítla takové tvrzení Vicenová. Zmíněná dohoda prý není ani tajná, ani nebezpečná, naopak je podle ní velmi důležitá pro rozvoj volného prostoru a trhu. A její slova potvrdil i Pospíšil s tím, že pouze volný trh může pomoci nejen českým podnikatelům, ale celému českému hospodářství.

Hannig jako hlavní prioritu Strany zdravého rozumu uvedl razantní omezení přistěhovalectví. Imigranti totiž prý berou Evropanům práci a přinášejí do evropských zemí radikální islamistický terorismus, s nímž je zapotřebí důsledně bojovat.

„Nezapomínejme, že Evropská unie vznikla jako reakce na xenofobii, nacismus a fašismus,“ mírnila ho Vicenová. A Pospíšil opět souhlasil, Hannigův cíl nazval jako populistický. „Je pravda, že musíme mít jasně stanovená pravidla. Ale jsme prostorem svobody a demokracie, a proto bychom ten prostor měli sdílet s těmi, které tyto hodnoty v jejich rodných zemích nemají,“ pronesl.

TOP 09 odsuzuje chování Ruska

Zároveň sdělil, že pro TOP 09 je Evropská unie nejen zónou volného trhu, ale především hodnotovou záležitostí. „Jsme součástí rodiny evropských států, které vyznávají demokracii a svobodu. TOP 09 proto odsuzuje chování Ruska vzhledem k Ukrajině,“ řekl. Bojovat chce především proti organizovanému zločinu a korupci.

„Nemám rád, když nějaká strana zaniká, že se přeskakuje jinam. To podle mě není morální,“ podotkl Hannig na jeho adresu.

Co se týče LESu, Vicenová prozradila, že tato partaj především plánuje upozornit na nebezpečí a ohrožení Evropské unie ze strany putinovského Ruska. Dále prý bude usilovat o hlubší zapojení Česka do eurozóny a přijetí eura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…