Hašek psal Kalouskovi i Hanákové. Kvůli Lednici

01.06.2012 16:48

Jihomoravskému hejtmanovi Michalovi Haškovi se nezdá výše finančních prostředků, které by měly být vynaloženy na rekonstrukci barokních zámeckých jízdáren v Lednici. Peníze jdou z evropských peněz, a tak se Hašek obrací přímo na ministra financí Miroslava Kalouska a na ministryni kultury Alenu Hanákovou.

Hašek psal Kalouskovi i Hanákové. Kvůli Lednici
Foto: Repro TV Prima
Popisek: Michal Hašek v Partii na Primě

"Jsem si plně vědom důležitosti transparentního nakládání s evropskými prostředky, zvláště pak v současnosti. Přestože nemám v tuto chvíli informace zpochybňující celý proces projektu, chci v takto důležitém případě postupovat maximálně odpovědně. Proto bych vás chtěl požádat o kontrolu celého procesu a všech náležitostí celého projektu, abychom se do budoucna vyhnuli jakýmkoli pochybnostem o transparentnosti a efektivitě rekonstrukce areálu Lednice,“ napsal v dopise Hašek ministrovi.

Na Hanákovou se Hašek obrátil, protože ministerstvo, v jehož čele stojí, bylo pověřeno kontrolou celé rekonstrukce. V dopise jí píše: “Budoucnost a rozvoj Lednicko-valtického areálu musí zůstat společným zájmem ministerstva kultury a Jihomoravského kraje. Jsem proto rád, že jsme se při našem posledním setkání dohodli právě na posílení koordinace vzájemných aktivit při oživení tohoto areálu. Rád bych se proto s Vámi v této věci ještě jednou v nejbližších dnech setkal.”

Informace o údajné předraženosti rekonstrukce areálu, která by se měla vyšplhat až na částku půl miliard korun, přišel deník MF Dnes. Vysokou částku, která má být vynaložena nedokáže podle deníku nikdo vysvětlit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…