Hašek se po odchodu z postu hejtmana těší na více času s rodinou

13.10.2016 11:49

Lídr ČSSD v Jihomoravském kraji Michal Hašek skončí po osmi letech ve funkci hejtmana. V novém volebním období bude pouze řadovým koaličním zastupitelem bez placené funkce. Hašek dnes ČTK řekl, že jeho budoucí pracovní uplatnění je otevřená záležitost. Těší se však na to, že bude trávit více času s rodinou. Novou koalici na jižní Moravě sestavují ANO s ČSSD, Starosty pro Jižní Moravu a TOP 09 s Žít Brno. V zastupitelstvu budou mít 34 mandátů z 65.

Hašek se po odchodu z postu hejtmana těší na více času s rodinou
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Jihomoravský hejtman Michal Hašek
reklama

Volby vyhrálo hnutí ANO před KDU-ČSL a ČSSD. Hašek, který vyhrál s ČSSD dvoje předchozí volby, přiznal porážku. Z politiky však odejít nehodlá, uvedl, že chce nadále hájit zájmy ČSSD. ANO se proti Haškovi před volbami vymezilo a podmínkou pro koalici bylo, že současný hejtman nebude mít žádnou placenou funkci. Hašek prohlásil, že žádný uvolněný post nepožaduje. „V regionální politice budu působit jako neuvolněný člen zastupitelstva kraje. Moje budoucí pracovní uplatnění je otevřená záležitost. Nejdříve dokončím svůj hejtmanský úřad a důstojně jej předám mému nástupci,“ uvedl Hašek. Kandidátem na hejtmana je lídr vítězného ANO Bohumil Šimek, který byl v minulosti vedoucím Haškovy hejtmanské kanceláře a později bezpečnostním ředitelem kraje. Z úřadu však neodešel v dobrém. Nyní je ředitelem brněnské městské policie. Tuto funkci opustí, jakmile se stane hejtmanem.

Hašek se těší, že bude mít více volného času. „Těším se na méně hektický program, který nebude sešněrovaný na minuty podle hejtmanského kalendáře, a na více času pro rodinu,“ řekl Hašek.

Více času na rodinu bude mít i Haškův náměstek Roman Celý (KDU-ČSL). ČTK to řekl v reakci na to, že KDU-ČSL nakonec bude v opozici. Lidovci přitom několikrát jednali s ANO o koalici, ale nedohodli se. Vítězné hnutí proto začalo jednat s ČSSD, které v konečném rozhodování dalo před KDU-ČSL přednost.

ANO má 15 mandátů z 65, KDU-ČSL a ČSSD obsadí 11 křesel v zastupitelstvu. KSČM získala sedm mandátů, ODS šest, po čtyřech má SPD s SPO, TOP 09 s Žít Brno a Starostové pro Jižní Moravu. Tři mandáty mají zelení a piráti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

7:34 Rasová válka v USA: Trump udeřil. A mrtvý černoch? S ním to prý bylo všelijak

Protesty, rabování a zařazení organizace ANTIFA na seznam teroristických organizací. To vše zřejmě z…