Havlovi koupil knihovnu Bakala. Klausovi ji možná koupí Kellner

28.09.2011 5:12 | Zprávy

VÍME PRVNÍ Že bude v Praze knihovna někdejšího prezidenta Václava Havla, a to díky miliardáři Zdeňku Bakalovi, který už pro ni zakoupil na pražském Loretánském náměstí dům, se ví. ParlamentníListy.cz ale zjistily, že podobný projekt už existuje i na knihovnu prezidenta Václava Klause. Do bibliotéky nesoucí jeho jméno hodlá prý investovat miliardář v ČR největší - Petr Kellner.

Havlovi koupil knihovnu Bakala. Klausovi ji možná koupí Kellner
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus
Vypadá to, že po vzoru USA budou mít i prezidenti České republiky „své" knihovny, které by měly mapovat éry jejich vládnutí. Jak už ParlamentníListy.cz informovaly, stávající knihovnu Václava Havla čeká podle plánů stěhování z „nevyhovujících" prostor v pražské Kateřinské ulici na Loretánské náměstí do paláce U Drahomířina sloupu.

Palác pro tyto účely zakoupil miliardář Zdeněk Bakala, který avizoval, že jeho rekonstrukce je odhadována na 200 milionů korun. K tomu dodal, že je ochoten zaplatit i více.

Když Havel, tak Klaus taky

Aby se z prezidentských knihoven stala tradice, je zapotřebí, aby vznikla knihovna nesoucí tentokráte jméno prezidenta Václava Klause. Jak ParlamentnímListům.cz sdělil zdroj blízký miliardáři Petru Kellnerovi, myšlenka na knihovnu druhého prezidenta ČR už spatřila světlo světa. „Finančně by se na ní měl Petr Kellner podílet", sdělil redakci zdroj.

Podle něj už je dokonce vytipováván vhodný objekt pro tuto instituci. Informaci nám potvrdil i zdroj z okruhu prezidenta Václava Klause s tím, že ve zmíněné souvislosti již proběhla jistá neformální jednání.

"Nájemník" v Havlově knihovně:
Nájemník bojuje s Bakalou: Havel přikuluje, ale ústava platí pro všechny
Soudí se s Bakalou. Hušáka nenávidí: Jeho chlapi mě zmlátili do bezvědomí
Nepřítel Bakaly: Tahle země má AIDS. Lidé vezmou klacky
Havlově knihovně brání rebel. Zastřelte mě, jinak z bytu neodejdu, tvrdí

"Mluvkové" prý nic neví

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ondřej Vaněk

Andrej Babiš byl položen dotaz

Dobrý den pane Babiši.

Pokud vyhrajete volby a sestavíte vládu , postavíte se proti EU a prosadíte, aby v naší zemí nebyly zavedeny plánované povolenky pro domácnosti ,které zdraží vše ,spustí novou vlnu inflace a zhorší energetickou chudobu? Prosím jasnou odpověď. Děkuji .

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kampaň o přínosu dotací EU. Vláda na ni dá 2,4 milionu

20:41 Kampaň o přínosu dotací EU. Vláda na ni dá 2,4 milionu

Posílit pozitivní vnímání fondů Evropské unie a šířit mezi lidmi povědomí o tom, jak EU zkvalitňuje …