Havlův pohřeb v lidech vzbudil pocit národní hrdosti, tvrdí SANEP

5.1.2012 10:34 odp.

Úmrtí a pohřeb bývalého prezidenta československé a české republiky Václava Havla a zejména zájem o ně v zahraničí vzbudilo v Češích pocit národní hrdosti. Alespoň to tvrdí nejnovější průzkum společnosti SANEP.

Havlův pohřeb v lidech vzbudil pocit národní hrdosti, tvrdí SANEP
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Havel: Devátý prezident Československa, první prezident České republiky

Zejména účast zástupců světových mocností v čele s francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym a ministryní zahraničí Spojených států amerických Hillary Clintonovou a zájem světových médií na pohřbu Václava Havla vzbudil u více než poloviny dotázaných pocit národní hrdosti. Samotný pohřeb pak byl pro většinu lidí důstojným rozloučením se státníkem světového formátu.

Nadpoloviční většina rovněž souhlasí s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem, který řekl, že “Český národ a celá Evropa ztratila opravdu nejvýznamnějšího Čecha 20. Století.". Více než dvě třetiny obyvatel by uvítaly, kdyby se hodnoty zastávané Havlem staly inspirací pro stávající politickou reprezentaci.

TÉMA: Skon Václava Havla

S přijetím zákona vyzdvihujícího zásluhy Václava Havla o rozvoj demokracie a svobody v České republice tak, jak se projevovala úcta už např. T. G. Masarykovi nebo E. Beneši, ovšem více než třetina domácí populace nesouhlasí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…