Heger chce vyhnat z hospod i kuřáky elektronických cigaret

10.08.2012 19:01

Právě dokončená novela ministerstva zdravotnictví postihuje kuřáky nejen klasických tabákových cigaret, ale i těch elektronických. Prosazuje zákaz kouření v uzavřených budovách, který se týká i e-cigaret. Platit by měla od začátku nového roku.

Heger chce vyhnat z hospod i kuřáky elektronických cigaret
Foto: Hans Štembera
Popisek: Cigarety

Na chodnících před restauracemi a hospodami tak narazíte i na ty kuřáky, kteří odvykají tabáku a kouří e-cigarety. Mezi hlavní výhody jejich užívání patří snížení zdravotních rizik spojených s kouřením, neobtěžování okolí zápachem kouře a tabáku. Jsou určeny pro kuřáky, aby své zálibě mohli holdovat novým a bezpečnějším způsobem.

Elektronické cigarety tak budou podle novely postaveny na stejnou úroveň jako cigarety tabákové. „Musíme to tak udělat. V případě, že by se zákaz kouření na elektronické cigarety nevztahoval, mohlo by to v očích dětí a mládeže podlomit snahy o denormalizaci tabáku,“ řekl serveru ihned.cz náměstek ministra zdravotnictví Marek Ženíšek.

Novela doputuje do sněmovny ke schválení v říjnu tohoto roku. Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) věří, že toto opatření se dočká schválení. Na návrhu spolupracoval poslanec ODS a šéf zdravotnického výboru Boris Šťastný, který chce zajistit, aby novelu podpořila i ODS, jež byla doposud proti. „Jeho snahu velmi oceňujeme a doufáme, že bude schopen sehnat politickou podporu jak ve sněmovně, tak v Senátu, protože v minulosti byla právě vždy část této strany proti snaze zákon zpřísnit,“ potvrdil Ženíšek.

Dá se očekávat, že novela způsobí ve sněmovně velké debaty. Do současné doby se dokázali poslanci a senátoři shodnout pouze na tom, že si restaurace mají vybrat, zda budou kuřácké, či nekuřácké.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…