Heger odvolal ředitele Janských Lázní. Nedokázal vyřešit finanční problémy

20.05.2013 12:55

Ředitel státních léčebných Janských Lázní Roman Koudele skončil ve své funkci. Odvolal ho ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Koudele prý nedovedl vyřešit dlouhodobé finanční problémy zdravotnického zařízení. Dosavadního ředitele nahradí krizový manažer Josef Šimurda. Informuje server iDnes.cz.

Heger odvolal ředitele Janských Lázní. Nedokázal vyřešit finanční problémy
Foto: kralovehradecko-info.cz
Popisek: lázně - ilustrační foto
reklama

Heger oznámil, že Koudele nesplnil očekávání. „Nikdo nezpochybňuje fakt, že se české lázeňství nachází ve složité situaci a musí se vypořádávat s vývojem medicíny, novými léčebnými postupy i horší ekonomickou situací. Na druhou stranu tento stav byl zcela očekávatelný a řada lázeňských zařízení se mu také přizpůsobuje. V Jánských Lázních ale patřičná opatření přijata nebyla," řekl k odvolání ministr zdravotnictví serveru iDnes.cz.

Mezi pacienty a rodiči vyvolalo chystané rušení léčebny paniku, tvrdí ministerstvo

Ministerstvu vadí, že Koudele včas neuzavřel smlouvy na rehabilitační péči s pojišťovnami. Úřad se také údajně nechystal uzavřít dětskou léčebnu Vesna, což měl Koudele v plánu. Proti rušení komplexu dětské léčebny vznikla petice na serveru Jednej.cz, pod kterou se podepsalo zhruba 19 300 lidí.

V lázních je ale potřeba manažerského zásahu kvůli klesající obsazenosti.

Podle prvního náměstka ministra zdravotnictví Marka Ženíška nepřispěl Roman Koudele ke zklidnění vyhrocené situace v Jánských Lázních. Rozšířila se zpráva o rušení dětské léčebny, což způsobilo paniku mezi pacienty a jejich rodiči.

Krizový manažer uklidní situaci

Do lázní teď nastoupí krizový manažer, který by měl situaci rychle vyřešit. Ministerstvo žádá, aby lázně rozšířily zdroje svých financí a získaly zpět důvěru pacientů. Do šesti měsíců pak má dojít k výběrovému řízení na post ředitele.

"Jsem si vědom komplikovanosti situace v Jánských Lázních. Vím, že stabilizace současného stavu je úkol nelehký, věřím ale, že reálný. Jak rychle to bude objektivně možné, ukáže až podrobnější seznámení s ekonomickými ukazateli stavu hospodaření podniku," prohlásil nastupující manažer Josef Šimurda pro iDnes.cz.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…