Heger plánuje zrušení 1500 lůžek v pražských nemocnicích

07.06.2012 11:33 | Zprávy
autor: bob

Ministerstvo zdravotnictví chystá plán, podle kterého mají zaniknout specializovaná pracoviště pro pacienty s leukémií a lůžková péče v dalších pěti pražských nemocnicích. O rušení Ústavu hematologie a krevní transfúze či Revmatologického ústavu informuje deník Insider.

Heger plánuje zrušení 1500 lůžek v pražských nemocnicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař s pacientem, ilustrační foto

Plán předpokládá zrušení i lůžkovou péči v pěti dalších pražských nemocnicích v roce 2013.

Největší z "postižených" zařízení je někdejší Vysočanská nemocnice (dnes Clinicum), která provozuje sto akutních lůžek. Dále přijdou o lůžka nemocnice Gyncentrum, Iscare, Kardiologie a Ústav leteckého zdravotnictví.

Ministerští úředníci chtějí rovněž omezit na dvacet chirurgických a dvacet interních lůžek v nemocnici Pod Petřínem. Ve stejně velké nemocnici Na Františku zůstane pouze interna a chirurgie a začne se omezovat ortopedie a neurologie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Můžete popravdě odpovědět?

Jak je to s tím přidělovaní dotací Agrofertu, vy tvrdíte, že vám dala EU zelenou, Piráti opak. Můžete zveřejnit vysvětlení od orgánů EU jak to je? Jestli nemáte co tajit, tak nevidím důvod tajit ani odpověď z EU.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Alena Schillerová: Slib platí. A s daněmi to bude takto

20:08 Alena Schillerová: Slib platí. A s daněmi to bude takto

„Za podporou rodin si pevně stojíme a zvyšování daní razantně odmítáme,“ říká ministryně Alena Schil…