Hejtman Červíček: U nás v kraji není nouzový stav nutný

26.11.2021 6:30

Vyhlášení nouzového stavu hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS) respektuje, ale z pohledu současné situace v kraji nepovažuje jeho vyhlášení v regionu za nutné. Přesunutí většiny odpovědnosti za rozhodování o epidemických opatření z krajů do centra je rozhodnutím vlády bez ohledu na odlišnou aktuální situaci v regionech, řekl ČTK.

Hejtman Červíček: U nás v kraji není nouzový stav nutný
Foto: ODS
Popisek: Martin Červíček

Vláda oznámila nová omezení ve snaze zbrzdit epidemii koronaviru. V Česku bude kvůli epidemii covidu-19 znovu platit nouzový stav. Vláda v demisi ho na čtvrtečním jednání vyhlásila na 30 dní s platností od čtvrteční půlnoci. Nová plošná opatření proti epidemii budou platná od pátečních 18:00.

„Dlouhodobě se přikláním k řešení epidemie prostřednictví regionálních opatření přesahujících třeba i území více krajů na základě vyhodnocení situace v krajích, ale vláda se rozhodla k plošným opatřením a vyhlásila nouzový stav. Beru na vědomí, a i v našem kraji se tedy budeme řídit jednotlivými aktuálně platnými opatřeními,“ napsal ČTK hejtman.

Epidemie koronaviru také v Královéhradeckém kraji nabývá na síle. Region přesto zůstává třetím nejméně zasaženým krajem v ČR. Podle vedení kraje je za tím vysoká promořenost populace, na začátku roku totiž patřil kraj k nejzasaženějším v ČR, vliv má také nadprůměrná proočkovanost. V kategorii od 16 let má očkování proti covidu-19 zhruba 71 procent obyvatel kraje.

Incidence, tedy počet nakažených na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní, byla ve čtvrtek v kraji na hodnotě 813, ve středu 773, před týdnem ve čtvrtek 525 a v předchozí týdny na hodnotě 356 a 208. Celostátní průměr byl ve čtvrtek 1097, vyplývá z údajů na webu Ministerstva zdravotnictví.

Také v Královéhradeckém kraji v posledních týdnech rostou počty hospitalizovaných s covidem-19. V nemocnicích platí zákaz návštěv, některé omezují neakutní péči a zvyšují počty lůžek pro pacienty s covidem. V krajských nemocnicích od minulého týdne pomáhají vojáci.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

ČT

Nejste sám, kdo si stěžuje na to, že pořad 168 zkresluje a vytrhuje vyjádření z kontextu. Proč se s tím ale něco nedělá? Lhát by neměli nikde v médiích, ale ČT se navíc nálepkuje jako veřejnoprávní.A myslíte, že je problém jen ve 168? Mě přijde celá ČT dost jednostranná, takže radši koukám na zprávy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …