Hejtman Kuba chce ukázat vládě, jak se dělá očkovací kampaň. Poučil se v Izraeli

4. 1. 2021 19:20

Jihočeský hejtman Martin Kuba se představil strategií pro očkování proti koronaviru. Podle svých slov se chce inspirovat Izraelem. Píše o tom server Echo24.cz.

Hejtman Kuba chce ukázat vládě, jak se dělá očkovací kampaň. Poučil se v Izraeli
Foto: Screen ČT24
Popisek: Martin Kuba v Otázkách Václava Moravce
reklama

Předseda Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) se domnívá, že systém evidence zájemců o očkování proti koronaviru musí řadit uchazeče podle věku nebo zdravotního stavu a jejich diagnózy. Podle něj jde o podobný model, jaký funguje v Izraeli. Za důležitá také považuje vakcinační centra, která by v jeho kraji měla vzniknout v každém okresním městě.

„Chceme-li naočkovat co nejvyšší počet lidí v co nejkratším čase, tak samotné píchnutí jehly je to nejsnadnější. Mnohem důležitější budou věci jako logistika nebo komunikace. A bez vysokoprůtokových vakcinačních center to nepůjde,“ uvedl. Pro svůj projekt má podporu i u ředitele českobudějovické nemocnice Michala Šnorka. Ten se totiž obává, že nemocnice by kapacitně očkování nezvládala. 

Zásadní je pak podle Kubových slov očkování zejména pro občany starší 60 let, kterých žije v jižních Čechách skoro 174 tisíc. Tito lidé, společně se skupinou obyvatel s rizikovými faktory, by měli podstoupit očkování v období do června. 

„Protože každý musí být očkovaný dvakrát, potřebujeme mít 400 000 vakcín. V době od března do června má Česká republika obdržet 5,6 milionu vakcín, z nichž by měl Jihočeský kraj získat 350 000 až 400 000 vakcín,“ řekl k tomu také Kuba, který od vakcinace očekává snížení úmrtnosti na koronavirus, zabránění přetížení zdravotního systému a postupné vytváření kolektivní imunity.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…