Hejtman Zimola koalici s komunisty chtěl, hřímá jihočeský zastupitel

21.11.2012 17:23

Pavel Hroch, předseda hnutí Jihočeši 2012, zastupitel Jihočeského kraje a starosta obce Kovářov je přesvědčen, že hejtman Jiří Zimola (ČSSD) chtěl koalici s komunisty uzavřít prakticky od počátku. Pokud tvrdí, že ho k tomu dohnal blok středových stran v čele s Jihočechy 2012, tak prý jednoduše lže voličům.

Hejtman Zimola koalici s komunisty chtěl, hřímá jihočeský zastupitel
Foto: hns
Popisek: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola

Řada občanů Jihočeského kraje se bouří proti tomu, aby jim vládli komunisté, resp. proti tomu, aby o krajském školství rozhodovala komunistická zastupitelka Vítězslava Baborová. Protestují přitom i ti, kteří již školní lavice dávno opustili. Populární hejtman Jiří Zimola se před voliči obhajuje, že mu zkrátka nezbylo nic jiného než spolupráce s komunisty. Jihočeský zastupitel Hroch však tvrdí, že to není pravda.

Část ČSSD prý o spolupráci s komunisty nestála. A Zimola přitlačil

"Je zapotřebí, aby si staronový hejtman dodal odvahy a řekl pravdu o povolebních vyjednáváních – že byl rozhodnut již dopředu, jak bude vládnout po čtyři roky na území jižních Čech s KSČM. Tvrzení, že Jihočeši 2012 a KDU-ČSL nechtěli uzavřít koaliční smlouvu s ČSSD (zaznělo mj. v Událostech, komentářích na ČT 24 v pondělí 19. listopadu-pozn.red.), a proto hejtmanovi nezbylo než se spojit s komunisty, je ukrutná lež," rozčiluje se Hroch.

Zastupitel k tomu dodává, že Jihočeši 2012 společně s KDU-ČSL nabízeli vstřícnou formu koaliční spolupráce, ale hejtman Zimola dal přednost spolupráci s KSČM. Hroch má prý informace o tom, že se tak stalo proti vůli části jihočeské ČSSD, ale Zimola si prosadil svou. Na oponenty údajně tlačil, aby se buď podvolili, nebo se vzdali zastupitelského mandátu.

Proč by ale byl populární hejtman tak nekompromisní? Podle Hrocha jde staronovému hejtmanovi především o to, aby nikdo neměnil zavedené pořádky z minulých čtyř let, kdy vládl společně s ODS. Jihočeši 2012 a lidovci by mu ale podle Hrocha chtěli více koukat pod ruce a jednat transparentně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

22:22 Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

Evropská komise dnes představila plán zvaný REPowerEU, který je reakcí na těžkosti a narušení globál…