Hejtman Zimola promluvil o tom, co se včera semlelo na jednání ČSSD

28.10.2013 12:33

Jihočeský hejtman a novopečený poslanec Jiří Zimola se účastnil nedělního zasedání předsednictva ČSSD, které vyzvalo předsedu strany Bohuslava Sobotku k rezignaci. Své dojmy z tohoto jednání vyjádřil na Facebooku s poznámkou, že ví, že v současné hysterii za ně schytá i nadávky.

Hejtman Zimola promluvil o tom, co se včera semlelo na jednání ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola
reklama

Šokoval jej prý především průběh zasedání předsednictva. „Místo toho, abychom se bavili o možnostech sestavení vlády a následném plnění programu, řešilo se 5 hodin, kdo by měl vyvodit zodpovědnost,“ žasne hejtman.

Ten nesouhlasí s názory, že výsledek ČSSD je jednoznačným vítězstvím a úžasným úspěchem. „Výsledek ČSSD byl naopak nejhorší v historii a očekával bych proto, že z toho předseda vyvodí jasnou odpovědnost. Tak, jako to udělal před třemi roky Jiří Paroubek,“ připomněl Sobotkovi jeho předchůdce.

Rozhodně jej prý netěší, že Sobotka si této odpovědnosti není vědom sám a musí jej k tomu vyzývat stranické předsednictvo. Vzhledem k předsedově nulové sebereflexi to však prý byla jediná možnost. „Politika je v tomto nekompromisní,“ vzkázal pak Zimola, který na předsednictvu hlasoval pro Sobotkovo odstoupení. Pokud by prý takto selhal on, vyvodil by důsledky okamžitě.   

Vše k situaci v ČSSD ZDE.

Co přesně napsal Jiří Zimola:

Asi si říkám o pěkných pár nadávek, ale nedá mi to a v současné hysterické době krátce okomentuji včerejší předsednictvo. Místo toho, abychom se bavili o možnostech sestavení vlády a následném plnění programu, řešilo se 5 hodin, kdo by měl vyvodit zodpovědnost. Nesouhlasím s názory, že se nic nestalo, že výsledek ČSSD byl úžasný a že to bylo jednoznačné vítězství. Výsledek ČSSD byl naopak nejhorší v historii a očekával bych proto, že z toho předseda vyvodí jasnou odpovědnost. Tak, jako to udělal před třemi roky J. Paroubek. Tak, jako to nedávno udělal předseda německé SPD. Že ho k této reflexi muselo vyzvat předsednictvo, mne rozhodně netěší. Ale je to podle mne jediná možná možnost. Poliika je v tomto nekompromisní. Osobně jsem připraven nést stejné důsledky...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Svoboda!“ Emma Smetana v teple. Myslela na Česko. No a s kým...

10:26 „Svoboda!“ Emma Smetana v teple. Myslela na Česko. No a s kým...

Zatímco americké hvězdy přijíždějí do Čech, ty české se sluní na Bali. Tuto destinaci zvolila nejen …