Hejtmanka Karlovarského kraje vybere svého nástupce na konci roku

16.09.2018 6:38

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO) vybere svého nástupce v čele kraje zřejmě až na konci letošního roku. Mračková Vildumetzová v únoru avizovala, že se funkce hejtmanky do konce roku vzdá a ponechá si pouze poslanecký mandát. Otázku budoucího hejtmana už přednesla krajskému vedení ANO, zabývat se jí ale budou nejdříve po říjnových komunálních volbách, řekla ČTK Mračková Vildumetzová.

Hejtmanka Karlovarského kraje vybere svého nástupce na konci roku
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Jana Vildumetzová (ANO)

"Tuto otázku (lidé v čele krajského ANO) nechtěli řešit do doby výsledků komunálních voleb. Samozřejmě z mojí strany platí, co jsem řekla. Takže se dá předpokládat, že na zastupitelstvu 13. prosince, případně na jiném, mimořádném zastupitelstvu, budeme toto řešit," řekla. Karlovarské hejtmance současně v prosinci skončí dvouletý mandát předsedkyně Asociace krajů ČR.

Hejtmankou a poslankyní je Mračková Vildumetzová naplno od loňského listopadu. Podle svých slov byla vždy proti kumulaci funkcí, ale po svém zvolení si chtěla rozmyslet, kterou si ponechá. Hejtmanka kandidovala ve volbách do Poslanecké sněmovny na čtvrtém místě kandidátky. Preferenční hlasy ji ale dostaly před lídra kandidátky, ministra dopravy Dana Ťoka.

Širší vedení hnutí ANO vyzvalo po loňských sněmovních volbách své hejtmany, kteří se stali zároveň poslanci, aby si vybrali jednu pozici. I předseda ANO Andrej Babiš v minulosti vyjádřil naději, že si členové ANO se souběhem funkcí časem vyberou jen jednu. Výzvu už v minulosti vyslyšela středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová, která se vzdala poslaneckého mandátu. Obě funkce si naopak nadále ponechávají olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk a hejtman moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (oba za ANO).

 

reklama

autor: čtk

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

15:30 A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

PENNY Market už dále nebude nabízet maso původem z Ukrajiny. Rozhodnutí obchodního řetězce přichází …