Hejtmanka Vaňhová nepřímo o Paroubkovi: Lže, manipuluje

15.04.2012 22:08

Zajímavé odpovědi na svůj dotaz se v neděli dočkal jeden ze čtenářů ParlamentníchListů.cz. To, když se ptal hejtmanky Ústeckého kraje na názor, jak mohou vypadat letošní krajské volby.

Hejtmanka Vaňhová nepřímo o Paroubkovi: Lže, manipuluje
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Jana Vaňhová (ČSSD)
reklama

"Paní hejtmanko, kdo je pro Vás v budoucích volbách v kraji největší soupeř? Mluvilo se jeden čas o panu Paroubkovi, ale ten mi jako soupeř nepřijde, navíc místní ODS a TOP 09 mi přijdou ještě slabší," uvedl čtenář našeho serveru s tím, že doufá, že ČSSD zvítězí na plné čáře.

Vaňhová svou odpověď rozdělila do dvou částí (více ZDE).

"Své obavy z letošních krajských voleb bych rozdělila do dvou rovin. Ta první spočívá ve vzniku řady nových politických uskupení v Ústeckém kraji, za kterými stojí buď neznámí finanční dárci nebo bohatí podnikatelé. Všichni přitom můžeme prakticky v přímém přenosu na příkladu Věcí veřejných sledovat, že takto vzniklé politické subjekty nejen, že nemají žádné politické vize a zájem pomáhat obyčejným lidem, ale berou své působení v politice spíše jako byznys než službu lidem," uvedla Vaňhová.

Další rovina odpovědi již nepřímo narážela na expremiéra a expředsedu ČSSD Jiřího Paroubka. 

"Druhá moje obava, která se již začíná naplňovat, spočívá ve výrazném zhrubnutí politické kultury v našem kraji. Bývalí neúspěšní celostátní politici nebo nově vzniklá sdružení totiž stavějí svůj program pouze na tom, jak očernit, pošpinit své politické oponenty a neštítí se lhát, vymýšlet si a manipulovat se skutečností," odpověděla Vaňhová.

Dodejme, že Jiří Paroubek stanul před několika měsíci v čele NS-LEV 21. Z posledního průzkumu agentury SANEP vyplynulo, že ČSSD má v Ústeckém kraji téměř 30 procent, druhá ODS 15 procent. NS-LEV 21 hranici pěti procent nepřekročila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalouskova fanynka píše o „ruském bohatýru Milošovi“: Sliz, pach, lež

19:44 Kalouskova fanynka píše o „ruském bohatýru Milošovi“: Sliz, pach, lež

Spisovatelka Jenny Nowak se ohlíží za necelými devíti lety prezidentského mandátu Miloše Zemana. A n…