Hejtmanka se pustila do ODS: Když vyhrají v krajích, bude zle

29.05.2012 12:28

Poté, co premiér Nečas představil v pondělí modré kandidáty na hejtmany a několikrát se opřel do ČSSD, vyjádřila rozpaky z jeho slov zástupkyně krajů, hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.

Hejtmanka se pustila do ODS: Když vyhrají v krajích, bude zle
Foto: red
Popisek: Hejtmanka Jana Vaňhová ve své kanceláři
reklama

"Premiér a předseda ODS Petr Nečas představil lídry této pravicové stran pro letošní krajské volby a zároveň prezentoval témata, kterým se chtějí na krajské úrovni věnovat. Jde primárně o vytváření pracovních míst a podporu zaměstnanosti," píše Vaňhová.

Při té příležitosti zdůrazňuje, jaké kroky vzhledem k zaměstnanosti učinil právě její kraj. "Představili jsme konkrétní záměr na vytvoření téměř 500 nových pracovních míst v příspěvkových organizacích kraje. A jaká byla reakce ODS? Podle této pravicové strany bychom naopak měli začít vyhazovat lidi na dlažbu," dodává hejtmanka.

Ta si ve svém textu rovněž rýpla do Nečase parafrází jeho pondělních slov. "Možná, že se pan premiér jen přeřekl a chtěl říct něco jiného: „V případě úspěchu ODS v krajských volbách postupně zcela zrušíme všechny finanční prostředky v rámci aktivní politiky zaměstnanosti a začneme s propouštěním zaměstnanců. První na řadě budou krajské úřady a jejich příspěvkové organizace," dodala.

"Krajské volby nejsou referendem o vládě. Výsledek krajských voleb nerozhoduje o tom, jaká bude vládní politika, jak bude vláda složena. Koneckonců voliči si to můžou připomenout právě na příkladu posledních krajských voleb před čtyřmi lety. Klíčovým tématem ČSSD byly zdravotnické poplatky. Na základě tohoto falešně nastoleného a kraji neovlivnitelného tématu sociální demokraté zvítězili, ale jaký je dnes výsledek? Poplatky jsou nadále,“ připomněl v pondělí předseda ODS a premiér Petr Nečas.

Na tiskovém brífinku rovněž připomenul nárůsty zadlužení krajů, nástup papalášského stylu v krajské politice a spolupráci ČSSD s komunisty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jezdíte po republice za Bakalovy prachy… Tato věta může stát ředitele pražské firmy jeho post

6:52 Jezdíte po republice za Bakalovy prachy… Tato věta může stát ředitele pražské firmy jeho post

Na pondělním pražském koaličním jednání se bude projednávat generální ředitel Pražských strojíren Ró…