Henych z vnitra: Kontrolovat všechny podpisy na peticích nebudeme

26.11.2012 18:59 | Zprávy
autor: jno

Ředitel odboru všeobecné správy ministerstva vnitra Václav Henych tvrdí, že resort již od začátku měl pouze jeden jediný výklad zákona o přepočtu petičních hlasů. Dělat nyní jiné kroky, které zákon nezná a neumožňuje, v plánu nemá, řekl Henych v rozhovoru pro Rádio Impuls.

Henych z vnitra: Kontrolovat všechny podpisy na peticích nebudeme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Prahu

 „My jsme od začátku měli pouze jediný výklad,“ obhajuje Henych kroky ministerstva, na které se po zveřejnění výsledků snesla vlna kritiky. Není to tedy tak, že by schválně vybrali pro kandidáty horší postup. „Výklad s námi šel od vyjednávání ve vládě,“ zopakoval ředitel odboru s tím, že je situace jiná, než se říká. Postup nebyl zpochybněn do vydání výsledků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Úhrada škody

Vyzvali jste radní, aby uhradili způsobenou škodu České televizi. Proti tomu nic nemám, ale zajímá mě něco jiného. Proč politici nemusí hradit škody, které svým jednáním způsobili? Nebo aspoň co vím, tak nemusí. To vám přijde v pořádku nebo také prosadíte, aby se to změnilo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zvedal se žaludek.“ Skála popsal boj opozice za sudetské Němce

4:44 „Zvedal se žaludek.“ Skála popsal boj opozice za sudetské Němce

Během sněmovní diskuze o sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně podle ředitele Institutu české …