Herec Jan Kraus k situaci v Národním: Za Donutila zaskočí Balvín, možná zabaletí i Zeman

04.08.2013 11:59

I známý glosátor Jan Kraus na svém webu KrausMagazín.cz reflektuje překotné události v Národním divadle. S vtipností sobě vlastní například hledá náhradu za herce, kteří na protest jednání ministra Balvína dali výpověď. Kriticky se také staví i k údajnému pohrdání odbornými autoritami ze strany premiéra Rusnoka.

Herec Jan Kraus k situaci v Národním: Za Donutila zaskočí Balvín, možná zabaletí i Zeman
Foto: Nejvic.info
Popisek: Moderátor a herec Jan Kraus

Jan Kraus je přesvědčen, že v situaci, kdy Miroslav Donutil nehodlá svou výpověď z Národního divadla stáhnout, bude muset nastoupit na jeho místo Jiří Balvín. „Pokud by výpovědi nestáhli ještě další členové ND - ať už opery či baletu, zaskočí za ně odboráři. V baletu by mohl krátce hostovat i prezident, protože prý nohy necítí," navrhuje Kraus řešení personální krize ve Zlaté kapličce.

Jan Kraus tedy zná řešení situace, kdy z ND odcházejí hvězdy. Na svém webu však také upozornil na mýlku Jiřího Rusnoka. Píše, že premiér by se měl obklopit někým, kdo ví, jak se obdobné pozice ve světě obsazují.

Mocensko-politické čachrování

Mýlka podle něj spočívá v nazvání Balvínových kroků naivní představou. „Nazvat Balvínův pokus o mocensko-politické čachrování jako důsledek Balvínových romantických představ je, slušně řečeno, naivní představou premiéra,“ uvádí doslova Kraus. Touha ministra Balvína po veřejném výběrovém řízení je podle glosátora pohrdáním odbornými autoritami komise, která Jana Buriana do čela Národního divadla vybrala. Glosu Kraus uzavírá odkazem na praxi ve sportu: „Když už jsme u toho: Do NHL také nevybírají hráče ve veřejném výběrovém řízení a hrají docela slušně.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Smutné: S Minářem šla proti Babišovi, teď ji vlastní „chtějí upálit“. Bude zle

14:44 Smutné: S Minářem šla proti Babišovi, teď ji vlastní „chtějí upálit“. Bude zle

Bývalá koloniálnice Jana Filipová se rozhádala se svými přáteli, se kterými dřív chodívala na demons…