Herec Jan Tříska: Klobouk dolů před Merkelovou. Mezi stem lidí se vždycky najde někdo, kdo je vůl

08.02.2016 11:22

Herec Jan Tříska žije v Los Angeles, dění kolem uprchlíků ale bedlivě sleduje. Zpoza velké louže oceňuje zejména přístup německé kancléřky Angely Merkelové. Nediví se, že ji časopis Time vybral za osobnost roku. To, že je z mnoha stran kritizovaná a doma jí klesají preference, Tříska přisuzuje skutečnosti, že běžné obyvatelstvo nemá rádo jinakost. „Mezi sto lidmi se vždycky najde někdo, kdo je vůl,“ upozorňuje herec.

Herec Jan Tříska: Klobouk dolů před Merkelovou. Mezi stem lidí se vždycky najde někdo, kdo je vůl
Foto: Reprofoto Budvar
Popisek: Jan Tříska v reklamě na Budějovický Budvar

„Jsem také uprchlík. Moje žena je také uprchlík a moje dvě dcery jsou také uprchlíci. Žijeme v zemi, kde je každý druhý uprchlík, a když není uprchlík, tak jeho tatínek je uprchlík, a když ne jeho tatínek, tak jeho dědeček, neboť žijí v zemi uprchlíků,“ uvedl Tříska v rozhovoru pro časopis Týden.

Dění v Evropě prý herec sleduje se zájmem. A vůbec se nediví, že se německá kancléřka Angela Merkelová stala osobností roku, politikem roku na titulu časopisu Time. „Klobouk dolů před ní,“ poklonil se Tříska německé političce. „Jako velkej frajer“ se dle jeho názoru zachoval i kanadský premiér Justin Trudeau. „Holt někteří politici se zachovali líp a někteří hůř,“ konstatuje.

Skutečnost, že Merkelové poklesly doma preference o čtvrtinu, Tříska přisuzuje tomu, že běžné obyvatelstvo nemá rádo jinakost, jiné lidi, než jsou oni sami. A ani historie je to prý nenaučila. „Odcházel jsem v roce 1977, protože politické a občanské klima bylo strašlivé. Byli jsme čtyři. Kdyby se k nám přidalo dalších devadesát šest uprchlíků, tak mezi námi – sto uprchlíky – by se samozřejmě statisticky našlo tolik a tolik zlodějů, lhářů, podvodníků… A o to jde, to je to, co se teď uprchlíkům vyčítá. Že jsou mezi nimi podvodníci, lháři… Samozřejmě!!! Mezi sto lidmi se totiž vždycky najde někdo, kdo je vůl,“ rozhorlil se herec.

Na závěr debaty o uprchlících Tříska zdůraznil, že je tady jako potulný komediant za několikadenní prací. „Nejsem tady, proboha, jako kritik společnosti, natožpak zdejší politiky, kterou nesleduji a ani sledovat neumím. Já tady nežiju, žijete tu vy,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Řvouni! Koncentráky nejsou, zatím. Ševčík, Kubera, Čunek a spol. drtili nejen Milion chvilek. Vážná varování

16:30 Řvouni! Koncentráky nejsou, zatím. Ševčík, Kubera, Čunek a spol. drtili nejen Milion chvilek. Vážná varování

17. listopad není v Praze dějištěm pouze různě orientovaných oslav, demonstrací či bojůvek, ale též …