Herec Jiří Mádl: Ať Rath sedí hodně dlouho

25.06.2012 9:21

Herec Jiří Mádl před dvěma lety přemlouval bábu, ať nevolí komunisty. Nyní si myslí, že tato iniciativa měla smysl a dokázala ovlivnit výsledky voleb. A má radost, že se podařilo zatknout Davida Ratha. Teď doufá, že zatčený poslanec kolem sebe začne kopat a napráská spoustu dalších politiků.

Herec Jiří Mádl: Ať Rath sedí hodně dlouho
Foto: Facebook
Popisek: Probud´ spícího knížete
reklama

V rozhovoru pro Týden vzpomíná, že ačkoliv je mu pouze dvacet pět, má i jeden zážitek z totality. „Pamatuju si, že stojíme ve frontě za Mariánským náměstím v Budějovicích,“ vybavuje si. Dneska prý zbožňuje nakupování potravin. „Chodím mezi regály a užívám si tu svobodu, že když budu chtít, je to moje,“ vypráví.  

I proto je pyšný na to, že jejich klip „Přemluv bábu“ dokázal ovlivnit výsledky voleb. „Zažili jsme za to přehnanou chválu i přehnaný lynč. Ale vyšlapali jsme cestu následovníkům - třeba iniciativě „Vyměňte politiky,“ myslí si Mádl.

Pravicová vláda s Věcmi veřejnými podle něj ukázala, že „noví politici“ nemusí být jen dobrým řešením.  „Nebyl jsem fanouškem Véček a je dobře, že se jejich špičky naprosto odhalily,“ pochvaluje si.  Lidé podle něj stále budou hledat v politice nové tváře, ale snad už si je budou více prověřovat.

Jako nového prezidenta by nejradši viděl Karla Schwarzenberga. „Ale sám mám co dělat se teď v tom zorientovat. Není moc komu fandit.“

Vyjadřuje se i ke kauze Davida Ratha, který byl zatčen s úplatkem a již více než měsíc sedí ve vazbě. „Myslím, že by tam měl zůstat dlouho a mělo by se na něj hodně rychle zapomenout,“ myslí si mladý herec. „Mimo jeho rodinu a ČSSD pro něj asi nesmutnilo moc lidí,“ dodává.

Podle něj Ratha nejvíc naštve to, když si ho lidé nebudou všímat. Navíc věří, že teď kolem sebe zatčený poslanec začne kopat a práskat. „To je moc dobře. Ať na sebe politici práskaj,“ věří Mádl.


 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

7:43 ,,Nemůžeme se dostat do médií,” řekl Kalousek. A toto následovalo. Došlo na ČT

TOP 09 se těžko dostává do médií a nemá v tom směru možnosti jako premiér Babiš, myslí si předseda p…