Herecká asociace se postavila za ČT. Dává prý prostor společensky hodnotným látkám

16.04.2015 15:05

Herecká asociace odmítá možnost, že by Česká televize byla nezávislá. ČT je prý součástí českého kulturního bohatství a jasným znakem fungující demokracie státu. Ve veřejnoprávní televizi podle herecké asociace vznikají každoročně nové pořady, které nejsou založeny na ryze komerčních hodnotách, nýbrž dávají prostor společensky hodnotným látkám.

Herecká asociace se postavila za ČT. Dává prý prostor společensky hodnotným látkám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Dle Herecké asociace poskytuje Česká televize absolventům hereckých, filmových, televizních či technických oborů každým rokem pracovní příležitosti a dává možnost uplatnění. ČT má prý korektní přístup ke svým zaměstnancům a zaručuje jim autorská práva a transparentně daná pravidla spolupráce.

Celý text zde

Herecká asociace podle svého vyjádření, které poskytla ParlamentnímListům.cz míní, že pokud by došlo ke snížení výše koncesionářských poplatků, mělo by to bezpochyby dopad jak kvantitativní, tak kvalitativní. Omezováním svobody veřejnoprávní televize by prý docházelo ke zvyšování rizika politických zásahů do „ryze uměleckých a tvůrčích oborů“.

Nátlaky na veřejnoprávní televizi, které prý způsobují veřejní představitelé a byznysové skupiny, herecká asociace zásadně odmítá s tím, že je vnímá jako společensky nebezpečné.      

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

6:57 „Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně…