Herman: Nikdo nežádá restituce majetku sudetských Němců

3. 10. 2017 13:37

Ministr kultury Daniel Herman opět odpověděl na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz na dotazy čtenářů.

Herman: Nikdo nežádá restituce majetku sudetských Němců
Foto: Vít Hassan
Popisek: Bývalý ministr kultury Daniel Herman na sjezdu KDU-ČSL

„Čemu se vlastně chcete věnovat dál? Kultuře, nebo byste se zas rád angažoval v jiném směru?“ zeptala se Hermana jedna ze čtenářek v souvislosti s nadcházejícími parlamentními volbami. „Pokud by bylo možné se i nadále věnovat kultuře, tuto možnost bych preferoval. Další oblastí mého zájmu je zahraniční politika, které se rovněž dlouhodobě věnuji,“ sdělil Herman.

Další otázka směřovala k tomu, zda má Herman přehled, jaké knihy se u nás vydávají. „Korigujete nějak to, co může a nemůže vyjít? Máte přehled o tom, jaké žánry se nejvíce prodávají? Co třeba politické tituly?“ zeptal se čtenář.

Otázky a odpovědi najdete ZDE.

„Žádná státní instituce, včetně Ministerstva kultury, nekoriguje vydavatelskou činnost. Ta je zcela v kompetenci vydavatelských domů. Poptávka a nabídka jsou základními parametry. Každá kniha si většinou svého čtenáře najde,“ řekl.

Další ze čtenářů se vyjádřil k situaci ve Španělsku. „Děsí mě brutální jednání španělské policie, která se neštítila hrubým způsobem zasahovat i proti starým lidem a ženám,“ napsal v sousvislosti s referendem v Katalánsku. 

„Proč členové vlády tento masakr ještě neodsoudili? Je normální, aby policie střílela gumové projektily proti lidem, kteří chtějí jen hlasovat o své budoucnosti? Beru to, když policie takto zasahuje proti extrémistům házející dělbuchy a dlažební kostky na policii nebo proti těm, kteří rabují a demolují majetek. Proti lidem, vyjadřující svůj názor klidnou cestou, je používání takového násilí návratem do totality,“ zmínil čtenář. 

„Očekávám, že nás na nejbližším zasedání vlády bude pan ministr zahraničí o posledních událostech ve Španělsku a postojích našeho ministerstva zahraničí podrobně informovat,“ odvětil krátce Herman.

Poslední otázka pak směřovala k uzákonění sudetoněmeckých restitucí. „Jste pro, nebo ne?“ zeptal se Hermana čtenář. „Ne, protože je to naprostý nesmysl. Navíc nikdo nic takového nežádá,“ odpověděl ministr kultury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

15:59 Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

Místopředseda ČSSD Michal Šmarda už se neudržel. Má pocit, že ČSSD čeká „chcípnutí v blátě“, pokud s…