Herman vysvětlil, jak mu víra v Boha pomáhá v politice

17.10.2017 13:11

Lidovecký ministr kultury Daniel Herman poskytl předvolební rozhovor křesťanskému magazínu Christnet. Prozradil v něm např., že se obrací s prosbou o radu k Bohu, když má učinit nějaká důležitá rozhodnutí. Důležitých rozhodnutí se v politice dělá hodně.

Herman vysvětlil, jak mu víra v Boha pomáhá v politice
Foto: Vít Hassan
Popisek: Bývalý ministr kultury Daniel Herman na sjezdu KDU-ČSL

Daniel Herman si v rozhovoru pochvaluje, že se lidovcům ve vládě dařilo. Prý prosadili asi 82 procent svého programu, třeba úlevy pro rodiny. A ještě dokázali zvednout téma sociálního bydlení. K tomuto tématu se hlásí také koaliční ČSSD, ale ani jedna z vládnoucích stran nedokázala prosadit zákon o sociálním bydlení. Vedle toho se prý lidovci zasadili o nárůst investic do vědy a sám Herman se zasadil o zvýšení platů zaměstnanců v kultuře – o 35 procent. V příštím volebním období se prý lidovci chtějí i nadále věnovat podpoře rodiny.

Celý rozhovor naleznete zde.

KDU-ČSL podle Hermana ctí křesťanské a demokratické hodnoty a on sám se o totéž snažil i na ministerstvu. Ministerskou funkci ostatně chápal jako službu veřejnosti – v duchu křesťanských tradic. Duchovní prvek služby druhým by měl podle ministra prostupovat vším, co děláme. Když má udělat důležité rozhodnutí, žádá prý o radu Boha. I v tom se projevuje ministrovo napojení na duchovní sféru.  

„Je to samozřejmě otázka modlitby, komunikace se světem ducha, s Bohem, která probíhá v mnoha chvílích, i třeba při různých důležitých rozhodováních či rozhodovacích procesech, kde nemám možnost konzultace s nějakým člověkem, ale pouze se svým svědomím; a tam o tuto asistenci ducha žádám,“ prozradil Herman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

8:15 Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

TÝDEN V MÉDIÍCH Novináři a politici dali dohromady dvě akce, které přitom neměly vůbec nic společnéh…