Hermana ven z vlády, řekl Zeman pro PL. A ministr kontruje: Svými razantními výroky jen potvrzuje pravdivost mých slov

6. 11. 2016 15:59

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) by měl odejít z vlády. Alespoň to tvrdí prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Jaká je Hermanova reakce?

Hermana ven z vlády, řekl Zeman pro PL. A ministr kontruje: Svými razantními výroky jen potvrzuje pravdivost mých slov
Foto: Partie TV PRIMA
Popisek: Ministr kultury z KDU-ČSL Daniel Herman
reklama

Herman se dostal do sporu s prezidentem kvůli přijetí dalajlamy. Podle Zemana ministr poškodil zájmy státu. Prezident dle svých slov nevylučuje, že o tomto svém názoru bude mluvit na plánovaném úterním setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), jak uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

V rozhovoru pak prezident obvinil Hermana také ze lži. Není totiž prý pravdou, že Hermanovi na slovenské ambasádě řekl, že když se setká s dalajlamou, nedostane jeho strýc Jiří Brady státní vyznamenání. 

"Děkuji panu prezidentovi, že tak razantně svými výroky potvrzuje pravdivost mých slov. Já heslu na prezidentské standartě totiž věřím," uvedl Herman v reakci na svém twitterovém profilu. Pro ČTK pak dodal, že respektuje právo pana prezidenta vyslovit svůj názor. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Herman i nadále v souvislosti s Jiřím Bradym trvá na svém, že příbuzenský vztah v žádosti o vyznamenání nehraje roli. Na tento chybějící údaj v žádosti totiž Zeman poukazuje. "Pouze jsem se připojil k iniciativě, která vzešla z Nového Města na Moravě a v Poslanecké sněmovně z klubu ČSSD od pana poslance Karla Černého. Dopis, kterým jsem se k návrhu připojil, vznikl na základě podnětu šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta, že by bylo vhodné, abych se ještě k té nominaci přihlásil," uvedl Herman.

Prezident také zpochybňoval informaci, že šéf hradního protokolu Jindřich Forejt na jeho popud volal Hermanovi a dotazoval se na jeho setkání s čínskou velvyslankyní. "Ale já vůbec nevím, že se pan Herman setkal s čínskou velvyslankyní, a pokud ano, je to jeho svaté právo a já nevidím důvod, proč bych se na obsah tohoto rozhovoru ptal," řekl Parlamentním listům Zeman.

"Mohu potvrdit, že mi ředitel Forejt telefonoval z New Yorku 21. září a mimo jiné mi řekl, že se pan prezident nechá ptát, jak proběhlo mé setkání s čínskou velvyslankyní. Jestli to dělal ze své vůle a pan prezident o tom nic nevěděl, to nevím," podotkl Herman.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný působí zděšení. Včerejší otevřená slova ve Sněmovně mají dohru. Už se vytahují dluhy i terorismus

16:21 Volný působí zděšení. Včerejší otevřená slova ve Sněmovně mají dohru. Už se vytahují dluhy i terorismus

Analytik Roman Máca se zamýšlel na tím, kdy poslanec Lubomír Volný vytvoří nového teroristu, jako by…