Historik Kosatík: Zeman žije ve frustraci, je naštvaný na život

20.01.2019 9:14

Historik a spisovatel Pavel Kosatík se v rozhovoru pro Reflex.cz vyjádřil mimo jiné k prezidentu Miloši Zemanovi. Podle něj žije ve frustraci a je naštvaný na život. My pak nejsme jiní, Zeman v nás zanechá destruktivní stopu, uvedl.

Historik Kosatík: Zeman žije ve frustraci, je naštvaný na život
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Spisovatel Pavel Kosatík v Ostravě
reklama

Kosatík v rozhovoru mimo jiné také uvedl, že lidé si konečně sami sebe začnou vážit a nebudou čekat na záchranu. Je podle něj nutné, aby každý nesl svůj díl odpovědnosti. Ze stavu společnosti prý už nemůžeme vinit komunisty, Babiše nebo Zemana. Navíc nejsme jiní než prezident. „Odejde a v nás zůstane agresivní a destruktivní stopa,“ podotkl. 

Původní text ZDE.

Kosatík dále uvádí, že po roce 1989 jsme promarnili šanci se znovu pokusit o pozitivní myšlení, dnes jsme opozičníky a skeptiky. „Dojíždíme prý na to, že se, pokud jde o stát, v 90. letech nic nevymyslelo. Jen nepřátelé systému kuli své temné dílo,“ dodal. 

Odpovědnost za současný stav pak podle něj mají obyčejní lidé. Tvrdí také, že je potřeba tlačit standardní politické strany, aby se chovaly buď levicově, nebo pravicově. On sám by se rád zapojil v hnutí za obnovu intenzivního občanství.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

18:43 Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

REPORTÁŽ „Vůbec neberu Číně ten obrovitý pokrok. To byl největší ekonomický pokrok v historii lidstv…