Hlas sociální demokracie z Brna: Ať Roman Onderka vede celou ČSSD

11.11.2017 21:46

Brněnskou organizaci ČSSD nadále povede sedmačtyřicetiletý zastupitel Oliver Pospíšil. Na dnešní městské konferenci získal 126 ze 137 hlasů. Funkci vykonává dva roky, jeho předchůdcem byl nynější poslanec Roman Onderka (ČSSD). Ten by prý mohl vést celou sociální demokracii.

Hlas sociální demokracie z Brna: Ať Roman Onderka vede celou ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Onderka
reklama

Změna nenastane ani na pozici prvního místopředsedy brněnské sociální demokracie. Členové dali znovu důvěru advokátovi Jiřímu Olivovi.

„Zbytek předsednictva se bude volit až tak za 14 dní na prvním zasedání městského výkonného výboru,“ sdělil ČTK Pospíšil.ČSSD je v současnosti v městském zastupitelstvu v opozici. Pospíšil je bývalým náměstkem primátora, nyní je řadovým zastupitelem, stejně jako Oliva.

V komunálních volbách bude ČSSD příští rok obhajovat 11 mandátů v městském zastupitelstvu. V roce 2014 ji podpořili voliči se 17,7 procenty hlasů. Skončila druhá za hnutím ANO, které drží post primátora.

Pro deník Právo Oliver Pospíšil dodal, že si již zmíněného Romana Onderku umí představit v nejužším vedení strany. Možná dokonce na pozici předsedy strany.

„Dovedu si jej představit nejen v nejužším vedení strany, ale také jako předsedu strany, který ji vyvede ze současné velmi špatné situace. Jako krizový manažer se v minulosti osvědčil,“ uvedl Pospíšil. Poslanec Onderka za vyjádřenou podporu poděkoval, ale odmítl se k ní blíže vyjadřovat.

Zatímco Onderka se dočkal podpory, ke stávajícímu vedení v čele s Milanem Chovancem je brněnská ČSSD značně kritická. Brněnští sociální demokraté volají po tom, aby se v centrále strany významně obměnilo vedení, a především aby byl příští příští předseda ČSSD volen v přímé volbě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …