Hlas z ČSSD: Sobotka má dohodu s Kalouskem a KDU. Ale víte co, už je to jedno. Padají preference, je konec

03.05.2017 8:15

Sociální demokraté svého předsedu Bohuslava Sobotku za rozhodnutí podat s celou vládou demisi spíše oceňovali. Výjimkou mezi nimi je například Marie Benešová. Poslankyně a bývalá ministryně spravedlnosti zastává názor, že krizi způsobil sám Sobotka, a když si s ní nevěděl rady, tak utekl.

Hlas z ČSSD: Sobotka má dohodu s Kalouskem a KDU. Ale víte co, už je to jedno. Padají preference, je konec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Obhájkyně Marie Benešová

„Nemyslím si, že to je rozumné řešení pár měsíců před volbami. Je to spíše zbavení se odpovědnosti a její přesunutí na bedra prezidenta Miloše Zemana,“ vzkázala Benešová v rozhovoru pro Lidové noviny. Premiér se podle ní měl k věci postavit chlapsky. Krizi podle ní rozdmýchává právě Sobotka, a to už dlouho. Není prý vyloučeno, že jako premiér ví o finančních záležitostech ministra Babiše, které byly uvedeny jako důvod demise, něco více, ale v tom případě to měl veřejnosti vysvětlit.

Jenže to neudělal, a místo toho se do vlastního ministra bez důkazů naváží. Babiš podle ní není odsouzen, a že jej prošetřuje bruselský OLAF, to vůbec nic neznamená, protože tato instituce ani nemá pravomoc udělovat nějaké tresty. „Pro mě nejde o relevantní důkazy, které by umožňovaly ministra napadat, jak se stalo,“ dodala k obviněním na Babišovu adresu.

A připomněla, že kromě Bohuslava Sobotky byli v celé situaci neobyčejně horliví také koaliční lidovci. To vše prý na Benešovou dělá dojem velké politické dohody. „Na mě vše dělalo dojem, že se blíží k menšinové vládě s podporou Miroslava Kalouska,“ upozornila.

Poté, co Sobotka učinil tento krok, se však podle Benešové ukázalo, že byl velmi unáhlený a působí spíše jako křeč. I když na druhou stranu je to prý už do značné míry jedno: „Podívejte, jak padají preference, té už snad nemůže ublížit nic. To už bude jen poslední tečka,“ zkonstatovala.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

16:44 Takže vy se nestydíte, uhodila Drtinová na Klause juniora. A jelo to celých dvacet minut

Poslanec a zakladatel hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší je přesvědčen, že Evropská unie výrazně om…