Hlasující Britové mají zajímavou návštěvu. Přímo k urnám přiletí Donald Trump a vzkáže jim...

23.06.2016 18:03

Dnes je den, kdy Britové rozhodnou v referendu o tom, zda budou i nadále členy Evropské unie. Dnes je však také den, kdy do Británie dorazí kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. A ten, pokud by hlasoval, raději by EU opustil. Informuje The Telegraph.

Hlasující Britové mají zajímavou návštěvu. Přímo k urnám přiletí Donald Trump a vzkáže jim...
Foto: repro youtube.com
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA
reklama

Pokud by byl Trump Britem, hlasoval by nejspíš pro odchod z EU. Důvodem jeho současné návštěvy ve Velké Británii však není navázání vztahů s britskou královskou rodinou, tedy největším spojencem USA v Evropě, ale otevření nového golfového resortu.

Trump ve čtvrtek přiletí na skotské letiště Prestwick, aby v pátek odhalil rekonstruovaný hotel a nové golfové hřiště v Turnberry. Za obnovu resortu zaplatil takřka 300 milionů dolarů.

Poté jej čeká návštěva dalšího golfového hřiště, které otevřel v roce 2012 v Aberdeenshire. „Pan Trump odhalí Trump Turnberry, jeden z nejlepších resortů na světě,“ řekla mluvčí jeho prezidentské kampaně Hope Hicksová.

Celý text zde.

Ačkoliv Trump původně ohlašoval, že půjde pouze o krátký výlet, veřejnost je napjatá na jeho vyjádření o britském referendu. Jede s ním totiž mediální štáb a na pátek má v plánu tiskovou konferenci, kde by měl k tématu pronést pár slov. Již v květnu přitom uvedl, že nejen z důvodu, že má rád méně byrokracie, by hlasoval spíše pro odchod z EU.

Svým výletem chce údajně ukázat dosah svého impéria a schopnosti na trhu práce, jeho poradci však tvrdí, že součástí výletu je snaha „utužit své rodové vazby“ na Skotsko, jelikož jeho matka byla Skotka.

Jeho plánovaný výlet přitom již stihl vyvolat protesty. Několik lidí v sousedství jeho golfového hřiště si na nesouhlas s Trumpem vyvěsili před domy mexické vlajky na počest všech těch, kteří jím „byli zastrašováni“. Jde tak o další z mnoha protestů proti jeho agresivní rétorice vůči mnoha různým rasám a náboženstvím. Trump již dříve osočil skotskou vládu za její kritiku jeho osoby, že má „bláznivou, malomyslnou a farní mentalitu“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…